ایام محرم 1398
1395/08/01 12:11:39
سرویس سیاسی
کولیوند:

ترکیه در حال ارتکاب اشتباهی کشنده در عراق است

نماینده کرج گفت: ترکیه با تهاجم به خاک سوریه و تلاش برای حضور در خاک عراق اشتباهی کشنده تر از برنامه حمایتی آنکارا از داعش است.
ترکیه در حال ارتکاب اشتباهی کشنده در عراق است نماینده کرج گفت: ترکیه با تهاجم به خاک سوریه و تلاش برای حضور در خاک عراق اشتباهی کشنده تر از برنامه حمایتی آنکارا از داعش است. https://cdn.icana.ir/d/019/201607105408628441.jpg ترکیه,در,حال,ارتکاب,اشتباهی,کشنده,در,عراق,است Icana

محمدجوادکولیوند در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با متزلزل خواندن رفتارهای آنکارا گفت: ترکیه بر مبنای استراتژی های عثمانی گرایانه اشتباهات فاحشی را تاکنون مرتکب شده است.

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی گفت: آنکارا براساس نقشه صهیونیستی آمریکا و سرمایه گذاری رژیم سعودی از تروریست های تکفیری داعش حمایت کرد.

وی در ادامه گفت: براساس اسناد موجود ترکیه حتی با داعش تجارت نفت قاچاق انجام داده است که این یک خیانت بزرگ به ملت عراق و سوریه است.

کولیوند تصریح کرد: جمهوری اسلامی به عنوان لنگرگاه ثبات و آرامش خاورمیانه ، ضمن خنثی سازی توطئه های تروریسم تکفیری  توانست دمشق و بغداد را در مقابل تهاجم داعش حفظ کند.

وی گفت: مساله اساسی اینجاست که بعد از عربستان ، ترکیه به اهداف خود دست نیافته است و امروز آنکارا می خواهد در شکست داعش سهمی داشته باشد تا در آینده همچنان مدعی باقی بماند.

این نماینده مجلس دهم گفت: ترکیه با تهاجم به خاک سوریه و تلاش برای حضور در خاک عراق اشتباهی کشنده تر از برنامه حمایتی آنکارا از داعش است.

وی با پیش کشیدن ناخرسندی و اعتراضات تند بغداد علیه مداخله جویی آنکارا ، گفت: کشور عراق تاکنون توانسته داعش را شکست دهد که تبعات این اتفاق گریبان گیر حامیان تروریست های تکفیری در ترکیه نیز شده است.

کولیوند گفت: ترکیه با سیاه نمایی علیه عملیات آزادی موصل و صلح طلبی کاذب به دنبال نقض حاکمیت عراق است که اتفاقی ناخوشایند و نامطلوب قلمداد می شود.

وی خاطرنشان کرد: ترکیه متاسفانه از ماجرای کودتای نافرجام گولن عبرت نگرفته است و همین مساله ریشه دور شدن آنکارا از مدار عقلانیت تحت گفتمان صهیونیستی سعودی ها شده است.

رئیس کمیسیون شوراها و امورداخلی مجلس گفت: ترکیه می تواند نقش مهمی در جنگ با تروریسم ایفا کند تا امنیت این کشور نیز تامین شود و آنکارا باید بداند با رفتارهای تهاجمی آتش جنگ و ناآرامی را به آنکارا می کشاند.

وی تاکید کرد: جمهوری اسلامی قویا هرگونه تعرض به تمامیت ارضی خاک سوریه ، ترکیه یا هرکشوری در خاورمیانه را به شدت محکوم می کند و تهران معتقد است که هرگونه قلدری می تواند تبعات ناخوشایندی برای آینده داشته باشد.

پایان پیام/

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet