هدر موبایل
1395/08/01 13:22:27
سرویس اجتماعی
رستمیان تشریح کرد:

محورهای طرح تحقیق وتفحص از شستا/اعتراض نمایندگان به پاداش‌های غیرمتعارف و عزل و نصب‌های سیاسی

نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس از بررسی تقاضای تحقیق و تفحص جمعی از نمایندگان از تامین اجتماعی کمیسیون متبوع خود خبر داد و محورهای این تحقیق و تفحص را تشریح کرد.
محورهای طرح تحقیق وتفحص از شستا/اعتراض نمایندگان به پاداش‌های غیرمتعارف و عزل و نصب‌های سیاسی نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس از بررسی تقاضای تحقیق و تفحص جمعی از نمایندگان از تامین اجتماعی کمیسیون متبوع خود خبر داد و محورهای این تحقیق و تفحص را تشریح کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201607105621865046.jpg محورهای,طرح,تحقیق,وتفحص,از,شستا/اعتراض,نمایندگان,به,پاداش‌های,غیرمتعارف,و,عزل,و,نصب‌های,سیاسی, Icana

علی رستمیان در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درخصوص موضوع تحقیق و تفحص از تامین اجتماعی که در دستور کار کمیسیون اجتماعی قرار دارد، گفت: این تحقیق و تفحص بیشتر در مورد شرکت های تابع و زیرمجموعه سازمان تامین اجتماعی ازجمله شستا است که دارای محورهای گوناگونی است.

نماینده مردم سلسله و دلفان درمجلس شورای اسلامی، افزود: از مهم ترین محورهای تفحص از شستا می توان به اوضاع نابسامان شرکت های تولیدی و روند قهقرایی در راندمان و بهره برداری 3 سال اخیر این شرکت نام برد.

وی تاکید کرد: همچنین سرمایه گذاری غیرکارشناسی و بدون توجیه منطقی و مطالعات کارشناسی، تبدیل شرکت ها و هیات مدیره های مجموعه به حیات خلوت سیاسیون و عدم توجه به رعایت الزامات قانونی و اداری و بی توجهی به حراست از سرمایه های بیمه شدگان و مستمری بگیران از دیگر محورهای تحقیق و تفحص از شستا است.

رستمیان با بیان اینکه نحوه و میزان حق جلسه و پاداش های غیرمتعارف پرداختی در شرکت شستا یکی از مهم رتین محورهای تحقیق و تفحص است، گفت: بررسی دقیق از حیث اجرای قوانین از جمله قانون تجارت، آیین نامه های مالی و مطالعاتی در شستا از دیگرمحورهای تفحص است.

نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، افزود:  همچنین عدم ثبات مدیریت و عزل و نصب های خارج از اصول، شتابزده و اغلب سیاسی درانتخاب اعضای هیات مدیره و همچنین در مشاغل فنی و تخصصی در شرکت های هلدینگ تابع و سپردن اداره امور به نیروهای غیرمتخصص و ناکارآمد از محورهای دیگر تحقیق و تفحص از شستا است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، در نشست هفته جاری کمیسیون اجتماعی مجلس بحث تقاضای تحقیق و تفحص جمعی از نمایندگان از تامین اجتماعی دردستور کار قرار دارد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet