هدر موبایل
1395/08/02 11:53:49
سرویس سیاسی
حسن نژاد مطرح کرد؛

تیغ دو لبه حرکت انتحاری روحانی در تغییر سه وزیر/ یک تیر تدبیر به امید اصابت به چندین هدف

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، معتقد است اقدام حسن روحانی در عزل همزمان سه وزیر را باید یک حرکت انتحاری انتخاباتی و در راستای ترمیم پایگاه رأی رئیس جمهور و نه نه ترمیم کابینه تحلیل کرد.
تیغ دو لبه حرکت انتحاری روحانی در تغییر سه وزیر/ یک تیر تدبیر به امید اصابت به چندین هدف عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، معتقد است اقدام حسن روحانی در عزل همزمان سه وزیر را باید یک حرکت انتحاری انتخاباتی و در راستای ترمیم پایگاه رأی رئیس جمهور و نه نه ترمیم کابینه تحلیل کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/43103.jpg تیغ,دو,لبه,حرکت,انتحاری,روحانی,در,تغییر,سه,وزیر/,یک,تیر,تدبیر,به,امید,اصابت,به,چندین,هدف Icana

محمد حسن نژاد در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه اقدام حسن روحانی در عزل همزمان سه وزیر را باید یک حرکت انتحاری انتخاباتی و در راستای ترمیم پایگاه رأی رئیس جمهور تحلیل کرد نه ترمیم کابینه گفت: نظرسنجی ها و تحلیل میدانی نظرات و آراء مردم، نارضایتی مردم از وضع موجود به ویژه  در حوزه معیشت و اقتصاد را نشان می دهد از آنجا که در مدت زمان باقی مانده رفع مشکلات معیشتی، اشتغال و ... امکان پذیر نیست پس باید یک حرکت انتحاری در حوزه های رأی خیز همانند جوانان یا آموزش و پرورش انجام داد تا تمرکزها از حوزه اقتصاد به سوی دیگر جلب و تمام کاستی ها را حاصل عملکرد دولت قبل و مجلس گذشته ابراز کرد.

نماینده مردم مرند در مجلس شورای اسلامی افزود: رئیس جمهور برای انجام این کار باید به جامعه القاء کند که از عملکرد وزرای سه وزارتخانه ناراضی بوده اما از مجلس نهم به وی تحمیل شده و مجبور بوده با آنها کار کند و اکنون که مجلس تغییر کرده به دنبال وزرای باب میل خود است پس وزرایی که گزینه اصلی نبوده و به خاطر عدم رأی اعتماد مجلس نهم به گزینه های اصلی وزیر شده اند حذف و گزینه های اصلی را به مجلس دهم معرفی کند.

استعفای فانی برای سرپوش گذاشتن بر فساد مالی وزارت آموزش و پرورش

حسن نژاد با بیان اینکه وزارت آموزش و پرورش رأی خیزترین حوزه بوده و بیشتر فرهنگیان از آقای فانی ناراضی بوده اند ادامه داد: فساد گسترده مالی در این وزارتخانه جای هیچگونه دفاعی باقی نمی گذارد پس آقای فانی باید عزل شده و به احتمال زیاد آقای نجفی معرفی شود تا هم رضایت فرهنگیان جلب شود و هم ضعف و فساد مالی به گردن مجلس اصولگرای نهم باشد که به آقای نجفی رأی اعتماد ندادند و فانی را به دولت تحمیل کرده است اما اگر وزیر آموزش و پرورش به تنهایی عزل می شد همگان می گفتند دولت از ترس پاسخگویی و بر ملا شدن فساد وزیر تدبیر و امید اقدام به عزل وزیر کرده پس باید وزرای دیگری نیز خود را قربانی کنند.

وی با بیان اینکه دومین وزارتخانه که باب میل رئیس جمهور نبوده و توسط مجلس نهم تحمیل شده وزارت ورزش و جوانان بود یادآور شد: از قضا ذینفعان وزارت ورزش و جوانان نیز از عملکرد وزیر ناراضی بودند و این وزارتخانه حوزه رأی گستره ای داشت پس آقای گودرزی عزل می شود تا هم دل ورزشکاران و جوانان به دست آورده شود و هم ضعف های سه سال قبل به حساب مجلس اصولگرای نهم گذاشته شود و هم با معرفی گزینه اصلی سیاسی راه برای میتینگ های انتخاباتی در قالب همایش های پیاده روی، ورزشی و ... فراهم شود.

عزل جنتی رضایت طرفداران اعتدال و اصلاحات و بزرگان اصولگرا را  جلب می کند

حسن نژاد در بیان چرایی عزل وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: آقای جنتی برخلاف دو وزیر قبلی گزینه اصلی روحانی بوده است اما  رئیس جمهور با عزل جنتی دل طرفداران خود را به دست می آورد و همچنین نظر بزرگان اصولگرا را جلب می کند مردم عادی اغلب طرفدار رئیس جمهور از انفعال آقای جنتی در مقابل لغو کنتسرت ها و صدور مجوز سختگیرانه فیلم ها و ... گلایه دارند از سوی دیگر بزرگان اصولگرا از ولنگاری فرهنگی و بی توجهی به حوزه فرهنگ گله مند هستند پس با عزل جنتی هم رضایت طرفداران اعتدال و اصلاحات جلب می شود و هم رضایت بزرگان اصولگرا .

وی ادامه داد: اگر شبکه اطلاع رسانی حامی روحانی بتواند مطالب را به شرح مذکور به مردم القا کند دکتر روحانی با یک تیر چندین نشانه را زده است و امید را به اردوگاه حامیان خویش برای پیروزی در انتخابات 96 برگردانده است اما نکته قابل توجه تأثیر نفوذ بسیار بالای شبکه های مجازی در زندگی امروزی مردم است که مخالفان دولت نیز سعی در القاء تفکرات خویش به مردم دارند.

اگر دولت با تغییر مجلس قصد ترمیم کابینه داشت، چرا خرداد ماه اقدام نکرد

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه لبه دیگر تیغ این اقدام سوالاتی است که در ذهن مردم شکل می گیرد اظهار کرد: نخستین سوال این است اگر دولت با تغییر مجلس قصد ترمیم کابینه و عزل وزرای تحمیلی را داشت چرا خرداد ماه دست به چنین اقدامی نزد چرا پس از جدی شدن استیضاح فانی و برملا شدن تخلفات گسترده صندوق ذخیره فرهنگیان اقدام به چنین کاری کرد.

آیا دولت عملکرد وزرای اقتصاد، صنعت و تعاون را مطلوب می داند؟

حسن نژاد افزود: اگر دولت قصد تغییر وزرای تحمیلی را دارد پس چرا به جای عزل وزیر علوم وزیر ارشاد را عزل کرد. اگر دولت عملکرد وزرای تحمیلی را مطلوب نمی داند آیا عملکرد وزرای مطابق میل خود همانند اقتصاد، صنعت و تعاون را مطلوب می داند.

آیا رئیس جمهور از وضعیت شبکه بانکی راضی است؟

وی ادامه داد: آیا رئیس جمهور از وضعیت شبکه بانکی با آن حقوق های نجومی و مطالبات سوخت شده و ... راضی هستند. روحانی از وضعیت صنعت و اشتغال راضی است و هزاران سوال مشابه دیگر که در اذهان عمومی شکل گرفته لبه دیگر تیغ است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با تأکید بر اینکه قدرت تیم رسانه ای موافقان و مخالفان رئیس جمهور کاربرد اینکه کدامین لبه تیغ برنده تر است را مشخص می کند تصریح کرد: اگر موافقان دولت بتوانند تحلیل مطابق میل دولت را به مردم القا کند تدبیر رئیس جمهور یک ابرتدبیر بوده و با یک تیر چندین هدف را نشانه گرفته است اما اگر مخالفان دولت بتوانند ابهامات و اما و اگرهای ذهن مردم را پرورش دهند باید گفت تدبیر سکاندار دولت تدبیر و امید به یک سوء تدبیر تبدیل شده و امید را برای حامیان خود به یأس مبدل می کند./                                                   

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet