هدر موبایل
1395/08/01 15:35:15
سرویس دیگر رسانه‌ها

موفقیت طرح تحول سلامت مستلزم افزایش نظارت و مدیریت منابع است

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر مهمترین چالش بیمه سلامت مدیریت وکنترل منابع و نبود نظارت کافی بر عملکرد واحدهاست
موفقیت طرح تحول سلامت مستلزم افزایش نظارت و مدیریت منابع است نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر مهمترین چالش بیمه سلامت مدیریت وکنترل منابع و نبود نظارت کافی بر عملکرد واحدهاست https://cdn.icana.ir/d/019/201605107336274310.jpg موفقیت,طرح,تحول,سلامت,مستلزم,افزایش,نظارت,و,مدیریت,منابع,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، بشیر خالقی در دوازدهمین اجلاس سراسری مدیران ارشد سازمان بیمه سلامت ایران که در شهر توریستی سرعین افزود: تعدد صندوق‌های بیمه گرو عدم هماهنگی بین صندوقها ازیک طرف واز طرف دیگر نبود نظارت و کنترل  صندوقها در استفاده از خدمات بیمه برمشکلات آنها افزوده است.

وی با برشمردن مشکلات بیمه سلامت گفت: عدم تناسب بین منابع و مصارف ودر نتیجه تاخیرهای طولانی در باز پرداخت تعهدات ببمه‌ای به بی اعتبار شدن صندوق بیمه سلامت می‌انجامد.

وی همچنین نبود دستورالعمل مشخص خدماتی را از دیگر مشکلات ببمه سلامت دانست وافزود: عدم تعادل بین منابع مالی وخدمات که هروز به تعهدات بیمه اضافه می‌شود باعث نارضایتی شهروندان شده است.

رئیس مجمع نمایندگان استان با اشاره به اینکه سرانه پرداختی دولت برای بیمه روستائیان کافی نیست، خواستارتامین عدالت و ارتقاء سلامت و خدمات ببمه در مناطق غیر برخوردار و کمک‌های اختصاصی لازم به اقشار نیازمند شد.

خالقی تصریح کرد: این سازمان در حوزه بیمه شدگان نیازمند یک تغییر نگرش و رویکرد جدید است تا بتواند خدمات بهتر به نیازمندان ارائه کند.

وی توسعه نظام بیمه سلامت را یکی از فرامین مقام رهبری و سیاست‌های کلی نظام در حوزه سلامت دانست وخاطرنشان کرد: بیمه سلامت در راستای فرامین رهبری در سال 91 باهدف توسعه کمی و کیفی بیمه‌های بهداشتی و درمانی وکاهش پرداخت هزینه از جیب مردم راه اندازی شد.

به گزارش ایسنا، خالقی توسعه نظام سلامت در طول 38سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی را کافی ندانسته و اظهار امیدواری کرد: در سایه تعامل و همکاری وزارتین بهداشت و رفاه مشکلات مردم در حوزه سلامت از بین برود.

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet