خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1388/02/29 08:08:00
سرویس بین الملل
لاریجانی در دیدار جمعی از عشایر و فرهیختگان عراقی:

ادامه‌ حضور نظامی آمریکا در منطقه نتیجه‌ای جز گسترش تروریسم و ناامنی ندارد

**رییس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ادامه‌ حضور نظامی آمریکا در عراق و منطقه نتیجه‌ای جز گسترش تروریسم، خشونت و ناامنی نخواهد داشت.

به گزارش خانه ملت، "علی لاریجانی" روز دوشنبه در دیدار جمعی از عشایر و فرهیختگان عراقی، با اشاره به اشتراکات دینی، فرهنگی و تاریخی دو ملت ایران و عراق، روابط حاکم بر دو کشور را در زمینه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی خوب توصیف و بر گسترش همکاری‌ها و مناسبات دوجانبه در راستای ظرفیت‌های بالقوه‌ی موجود تاکید کرد.

لاریجانی در دیدار این دیدار اشغال عراق توسط تجاوزگران آمریکایی و غربی را اقدامی اشتباه در راستای ایجاد بی‌ثباتی در این کشور و منطقه دانست و گفت: هدف اشغالگران، بی‌ثبات کردن منطقه و اعمال سلطه‌ی امنیتی و سیاسی بر عراق بوده و شرایط امروز در عراق و افغانستان حاکی از شوم بودن سیاست نظامی‌گری آمریکا در منطقه است.

وی تاکید کرد: ادامه‌ حضور نظامی آمریکا در عراق و منطقه نتیجه‌ای جز گسترش تروریسم، خشونت و ناامنی نخواهد داشت.

رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به نقش سازنده‌ی جمهوری اسلامی ایران در کمک به استقرار آرامش در منطقه به ‌ویژه در عراق و افغانستان اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران علاقه‌مند است تمام کشورهای منطقه در صلح و آرامش با یکدیگر روابط و همکاری‌های مسالمت‌آمیز داشته باشند.

وی در پایان بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای کمک به امر بازسازی مناطق آسیب‌دیده از اشغال در عراق تاکید کرد.

در ادامه‌ این دیدار، تنی چند از عشایر و فرهیختگان عراقی نیز ضمن قدردانی از تلاش‌های مثبت جمهوری اسلامی ایران در زمینه‌ برقراری آرامش در مناطق مختلف عراق گفتند: امروزه بر کسی پوشیده نیست که جمهوری اسلامی ایران کمک‌های موثر و شایانی را به کشور همسایه‌ خود در دستیابی به ثبات و آرامش انجام داده و تبلیغات مسموم دولتمردان آمریکایی و برخی عوامل منطقه‌ای آنان به جایی نرسیده است.

عشایر و فرهیختگان عراقی در پایان، خواستار استمرار کمک‌های جمهوری اسلامی ایران به روند بازسازی عراق و افزایش مبادلات فرهنگی و آموزشی و بهداشتی فی‌مابین شدند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet