هدر موبایل
1395/08/02 11:07:29
سرویس صحن
خضری در نطق میان دستور؛

غول بیکاری در شهرستان های سردشت و پیرانشهر به معضل جدی تبدیل شده است

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر با انتقاد از بیکاری در این دو شهرستان از مسئولان مربوطه درخواست کرد به این معضل رسیدگی کنند.
غول بیکاری در شهرستان های سردشت و پیرانشهر به معضل جدی تبدیل شده است نماینده مردم سردشت و پیرانشهر با انتقاد از بیکاری در این دو شهرستان از مسئولان مربوطه درخواست کرد به این معضل رسیدگی کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201608103469130822.jpg غول,بیکاری,در,شهرستان,های,سردشت,و,پیرانشهر,به,معضل,جدی,تبدیل,شده,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، رسول خضری در نشست علنی امروز (یکشنبه 2 آبان ماه) مجلس شورای اسلامی، در نطق میان دستور خود خطاب به رئیس جمهور افزود: رئیس جمهور وعده های انتخاباتی در مورد ادیان و اقوام دادند که انتظار داشتیم از کابینه افرادی از مناطق کردنشین انتخاب شوند حال به نظر می رسد اکنون جهت معرفی 3 وزیر دولت، لازم است افرادی را معرفی کنیم که پای کار باشند.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: جمشید وزیری در حوزه تربیت بدنی فعال بوده و می تواند سکان‌دار وزارت ورزش باشد همچنین قطب‌الدین صادقی برای وزارت فرهنگ و ارشاد و اسد اردلان به عنوان وزیر آموزش و پرورش می توانند خدمت‌رسانی کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم به معضلات پیش روی شهرستان‌های سردشت و پیرانشهر اشاره کرد و گفت: این دو شهرستان دارای 20 کیلومتر مرز مشترک با عراق است و می تواند در راستای عمل به قول مساعد رئیس‌جمهور در سفر به استان آذربایجان غربی مجوز مناطق آزاد تجاری – صنعتی یا ویژه اقتصادی در جهت ارزآوری مورد توجه قرار گیرد. همچنین توجه به زیرساخت ها و جاده های مواصلاتی نیز باید در دستور کار مسئولان واقع شود.

خضری افزود: مردم سردشت و پیرانشهر 8 هزار مصدوم شیمیایی دارند که مردمانش با دل و جان از خاک کشور دفاع کردند که لازم است بیش از پیش به معضلات این مردم رسیدگی شود.

وی افزود: توسعه متوازن در حوزه های اجتماعی، سیاسی و اقتصادی باید رعایت شود، همچنین با توجه به اینکه دو شهر سردشت و پیرانشهر وضعیت حساسی دارند و با توجه به نزدیکی به مرز عراق می‌طلبد که حداقل دو نماینده برای آن تعریف شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم با یادآوری معضلات بیکاری در این دو شهرستان تأکید کرد: غول بیکاری در این دو شهرستان مردم را با رنج و عذاب مواجه کرده که برای رفع آن باید همه مسئولان  و وزرا دست به کار شوند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: بیمارستان ها و درمانگاه های جدید تأمین اجتماعی و همچنین مرکز درمان سردشت و پیرانشهر نیازمند حمایت وزرای بهداشت و کار است همچنین باید به معادن مرزی توجه ویژه‌ای شود و نباید مجوز به افراد غیربومی در این زمینه ارائه گردد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet