ایام محرم 1398
1395/08/02 12:20:31
سرویس صحن
سعیدی مبارکه در نطق میان دستور مطرح کرد:

لزوم شناسایی و معرفی عوامل مفاسد اقتصادی

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: عوامل مفاسد اقتصادی باید شناسایی و به مردم معرفی و در انظار ملت خوارو خفیف و ذلیل شوند.
لزوم شناسایی و معرفی عوامل مفاسد اقتصادی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: عوامل مفاسد اقتصادی باید شناسایی و به مردم معرفی و در انظار ملت خوارو خفیف و ذلیل شوند. https://cdn.icana.ir/d/019/201610104777457173.jpg لزوم,شناسایی,و,معرفی,عوامل,مفاسد,اقتصادی Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، زهرا سعیدی مبارکه در نشست علنی امروز ( یکشنبه، 2 آبان ماه ) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود با تشکر از مردم حوزه انتخابیه خود خطاب به ریاست و نمایندگان مجلس، گفت: چرا به خانه ملت آمده ایم؟ چرا وکیل مردم شده ایم و چه وظیفه مهمی بر عهده داریم؟ 37 سال از عمر جمهوری اسلامی می گذرد و دوران آزمون و خطا تمام شده است؛ مردم چه وقت باید طعم شیرین انقلاب را بچشند؟ درست است استکبار جهانی همواره دردسرهای زیادی برای مردم کشور ایجاد کرده اما آیا حق داریم ضعف ها، سوء استفاده ها و مقوله های مشابه دیگر که موجب نارضایتی مردم شده است را به گردن دیگران بیندازیم؟

نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: مردم از کمبودها و مشکلات طبیعی نگران نیستند و حتی سختی های شعب ابی طالب را هم تحمل می کنند و می بینید که فرزندان خود را برای حفظ انقلاب به آن سوی مرزهای کشور می فرستند؛ نگرانی مردم نجیب ما از گرانی، رکود و مفاسد اخلاقی نیست بلکه این مردم معلولند؛ علت کجاست؟

این نماینده مردم در مجلس دهم، افزود: شرایط به گونه ای است که واجب است دردی از مردم دوا کرده و گرهی از مشکلات آنها باز کنیم؛ اول باید از خودمان و مجلس شروع کنیم؛ آیا مجلس واقعا قوانین جامع و کاملی در راستای رفع مشکلات تصویب کرده و بر اجرای آن نظارت کافی داشته است؟ اگر این چنین است ریشه مفاسد اقتصادی کجاست؟ عوامل مفاسد باید شناسایی و به مردم معرفی و در انظار ملت خوار و خفیف و ذلیل شوند.

وی با بیان اینکه تحقق اقتصاد مقاومتی عزم ملی می خواهد که جلودار آن باید قوه مجریه باشد، گفت: امام صادق ( ع ) می فرمایند؛" اگر ملتی آب، خاک و هوا داشته باشد و فقیر بماند باید بر این ملت گریست" ایران علاوه بر نعمت‌های خدادادی نعمت‌های دیگری هم دارد و اگر نفت ما را نخرند ظرفیت‌های دیگری هم داریم که اگر به آنها تکیه کنیم نیازی به بیگانگان نخواهیم داشت.

سعیدی مبارکه بزرگترین ظرفیت کشور را جوانان دانست  و گفت: از سوی جوانان فریاد می‌زنم: «بیکاری بیکاری بیکاری؛ فکری برای اشتغال اشتغال اشتغال.» در نهایت که این گونه نمی‌شود بماند. جوانان ما چگونه زندگی کنند چگونه نشاط اسلامی برای آنها می‌طلبیم؟

نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی، افزود: در اقتصاد مقاومتی اولویت با راه اندازی کارگاه‌ها و صنایع کوچک و کارخانجات تعطیل شده و ایجاد فرصت‌های شغلی جدید است؟ آیا خرید هواپیماهای پهن پیکر که فقط 3 درصد مردم با آن سروکار دارند اولویت دارد یا اشتغال و بیکاری جوانان؟ این شدنی نیست و این گونه نمی‌توان پیش رفت؛ نسخه خودکفایی در صنعت موشک سازی بهترین الگو برای خودکفایی در صنعت های دیگر است به شرطی که تفکر « ما می‌توانیم » حاکم شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس دهم، یادآور شد: ژاپنی ها پس از جنگ جهانی دوم از خود تحریمی استفاده کردند و گفتند یا می‌میریم یا به خودکفایی می‌رسیم؛‌ وقتی ژاپنی‌ها زیر بار ذلت نرفتند ما چرا که مولایمان حسین بن علی (ع) است؟ از دولت تقاضا دارم تیم اقتصادی‌ خود را تقویت و از بیگانه قطع امید کرده و نگاهش به مردم باشد؛ از گذشته عبرت گرفته و در سال پایانی مذاق مردم را شیرین کند.

وی با تاکید بر اینکه دولت باید مبارزه با قاچاق کالا مواد مخدر را جدی بگیرد؛ تصریح کرد: ضروری است دولت بدهکاران کلان بانکی را که معلوم است وام‌های بانکی را در امور غیر تولیدی مصرف کرده‌اند،‌ بازخواست کند.

نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی، با یادآوری بحران خشکسالی و آب استان اصفهان خطاب به وزیر راه و شهرسازی، گفت: اجازه نمی‌دهیم که کریدور شمال -جنوب افتتاح تا به دنبال آن تکمیل هزینه و تخصیص اعتبار شود، ما با جان مردم مبارکه بازی نمی‌کنیم.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، در پایان نطق خود خطاب به وزرای صنعت، معدن و تجارت و کار، تعاون و رفاه اجتماعی، یادآور شد: تقاضا دارم به وضعیت صنعت و همچنین اشتغال مبارکه رسیدگی کنید./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet