هدر موبایل
1395/08/03 09:30:46
سرویس اقتصادی
کوهکن مطرح کرد:

بررسی‌واردات‌خودروهای‌آمریکایی در کمیسیون صنایع و معادن/تعیین تکلیف‌برای‌وضعیت‌خودروهای‌تولیدی با‌تکنولوژی‌آمریکایی‌درکشورثالث

عضوکمیسیون صنایع ومعادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ممنوعیت واردات کالا از آمریکا باید نصب العین مسئولان کشور قرار گیرد، از بررسی واردات خوردوهای آمریکایی در کمیسیون متبوع خود خبرداد.
بررسی‌واردات‌خودروهای‌آمریکایی در کمیسیون صنایع و معادن/تعیین تکلیف‌برای‌وضعیت‌خودروهای‌تولیدی با‌تکنولوژی‌آمریکایی‌درکشورثالث عضوکمیسیون صنایع ومعادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ممنوعیت واردات کالا از آمریکا باید نصب العین مسئولان کشور قرار گیرد، از بررسی واردات خوردوهای آمریکایی در کمیسیون متبوع خود خبرداد. https://cdn.icana.ir/d/019/44034.jpg بررسی‌واردات‌خودروهای‌آمریکایی,در,کمیسیون,صنایع,و,معادن/تعیین,تکلیف‌برای‌وضعیت‌خودروهای‌تولیدی,با‌تکنولوژی‌آمریکایی‌درکشورثالث Icana

محسن کوهکن درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به واردات خودورهای آمریکایی به کشور گفت:به طور طبیعی اگر طراحی و ساخت این خودروها در خاک آمریکا انجام شده و مونتاژ شده وبا کشتی وارد و فروخته شده و ما پول آن ها را به ارز به سازندگان آمریکایی داده ایم، این مورد شامل توصیه مقام معظم رهبری درباره ممنوعیت واردات کالا از آمریکا می شود.

وی افزود: کسی که به واردکننده چنین کالایی مجوز داده قطعا خلاف قانون عمل کرده است و در صورت ثابت شدن موضوع آن را در مجلس پیگیری کرده و از اختیارات خود برای برخورد با آن استفاده می کنیم.

نماینده مردم لنجان در مجلس شورای اسلامی با بیان توضیحی درباره این موضوع،خاطرنشان کرد:در صورتی که یک شرکت آمریکایی با شرکتی کره ای یا ژاپنی مشارکت کرده و تکنولوژی و فناوری خود را به این کشور منتقل کرده و این خودروها در کشور ثالثی ساخته شده است،هرچند که نام  و برندشان، همانی باشد که قبلا متعلق به این شرکت بوده است، آن را نمی توانیم کالای آمریکایی تلقی کنیم.

کوهکن تصریح کرد:ما به تازگی این خبر را دریافت کرده ایم و تا زمانی که به صورت دقیق آن را بررسی نکنیم تا مشخص شود که این موضوع شامل قسمت اول یا دوم است؛اظهار نظر صریح درباره آن دشوار خواهدبود.

عضو کمیسیون صنایع ومعادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت بررسی این موضوع در کمیسیون مربوطه گفت: کمیسیون صنایع مجلس در حال پیگیری این موضوع است وهفته گذشته بحث آن در کمیسیون مطرح شد؛اما از آنجا که مسئولان حضور نداشتند،بررسی آن به جلسه بعدی با حضور وزیر صنعت ، معدن وتجارت موکول شد تا درباره قراردادهایی که در مورد خودروهای فرانسوی و همچنین واردات خودروهای آمریکایی مطرح شده  به نمایندگان توضیح دهد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet