هدر موبایل
1395/08/03 15:49:22
سرویس اجتماعی
کاظمی:

ستاد مبارزه با مواد مخدر منابع مالی قابل قبولی در اختیار دارد/ ضرورت افزایش انسجام دستگاه‌ها برای مبارزه با اعتیاد

نایب رییس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با تاکید بر افزایش انسجام میان دستگاه ها برای مبارزه با اعتیاد و جلوگیری از استفاده مواد مخدر، گفت: محوریت مقابله با افزایش اعتیاد و انسجام میان دستگاه ها ستاد مبارزه با مواد مخدراست.
ستاد مبارزه با مواد مخدر منابع مالی قابل قبولی در اختیار دارد/ ضرورت افزایش انسجام دستگاه‌ها برای مبارزه با اعتیاد نایب رییس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با تاکید بر افزایش انسجام میان دستگاه ها برای مبارزه با اعتیاد و جلوگیری از استفاده مواد مخدر، گفت: محوریت مقابله با افزایش اعتیاد و انسجام میان دستگاه ها ستاد مبارزه با مواد مخدراست. https://cdn.icana.ir/d/019/201606106370334389.jpg ستاد,مبارزه,با,مواد,مخدر,منابع,مالی,قابل,قبولی,در,اختیار,دارد/,ضرورت,افزایش,انسجام,دستگاه‌ها,برای,مبارزه,با,اعتیاد Icana

محمد کاظمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درخصوص اظهارات دادستان تهران مبنی بر انتقاد از جمع آوری صرف معتادان متجاهر، گفت: در قوانین مبارزه با مواد مخدر اعتیاد جرم نیست مگر آنکه معتاد متجاهر باشد، بنابراین درشرایطی که اعتیاد بیماری محسوب می‌شود نیازبه درمان وجود دارد.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نهادهایی مانند بهزیستی از سازمان های درمانگر در امر اعتیاد هستند، افزود: البته سازمان‌هایی مانند شهرداری‌ها و نیروی انتظامی نیز باید درموضوع جمع آوری متعادان  به خوبی عمل کنند، هرچند که به لحاظ مسائل مالی و تدارکات و راه اندازی مراکز برای نگهداری از معتادان مشکلات بسیاری وجود دارد.

وی با تاکید بر انسجام و هماهنگی بیشتر میان نهادها و دستگاه های ذی ربط درخصوص مقابله با افزایش اعتیاد و جلوگیری از ازدیداد متعادان در کشور، تصریح کرد: به ویژه در استان تهران و دربرخی از پارک ها و معابر شهری فروش مواد مخدر به طور علنی و تجمع معتادان به صورت آزاد انجام می شود، بنابراین این معضل مشکلات بسیار وآسیب های جدی  را درحال حاضر برای جامعه به ویژه قشر جوان به  وجود آورده است.

کاظمی با بیان اینکه ستاد مبارزه با مواد مخدر محور افزایش انسجام میان نهادها و دستگاه ها برای مبارزه با اعتیاد و جلوگیری از استعمال مواد مخدر است، گفت: ستاد مبارزه با مواد مخدر دراین حوزه باید فعال تر عمل کند، به ویژه اینکه این ستاد منابع مالی قابل قبول و شعبات هماهنگی های بسیاری را دراختیار دارد که باید ساماندهی و انسجام میان دستگاه ها را با اعمال نظر و قدرت بیشتری انجام دهد.

این نماینده مردم درمجلس دهم با اشاره به اینکه ستاد مبارزه با مواد مخدر باید در هماهنگی دستگاه ها اقدامات قابل قبولی صورت دهد، افزود: امیدواریم که ستاد مبارزه با مواد مخدر به وظایف خود به درستی عمل کند، همچنین اینکه دربحث درمان معتادان باید تدابیر ویژه اتخاذ کرد؛ هرچند که درحال حاضر موفقیت قابل قبولی درحوزه درمان اعتیاد حاصل نشده است.

وی با بیان اینکه عملکرد کمپ های ترک اعتیاد خصوصی تا حدودی قابل قبول وموفق است، تصریح کرد: اما مجموعه دولت و دستگاه های دولتی دراین زمینه موفقیت های خوبی را کسب نکردند، بنابراین برای جمع آوری معتادان از سطح شهر و مقابله با اعتیاد نیازمند عزم جدی  و برنامه ریزی جامع در این زمینه هستیم.

نایب رییس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، گفت: برای عملکرد بهتر دستگاه ها در این حوزه به ویژه سازمان بهزیستی باید منابع مالی این سازمان ارتقاء پیدا کند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، دادستان تهران در چهارمین جلسه آسیب های اجتماعی با موضوع مواد مخدربا انتقاد از صرف جمع‌آوری معتادان متجاهر و بازگشت مجدد آنان به جامعه، گفت:  برنامه‌ریزی جامع و هدفمند در این خصوص امری ضروری است.

جعفری دولت آبادی  با ذکر آسیب‌های ناشی از اعتیاد به مواد مخدر و روان‌گردان و قاچاق این مواد، و تبعات سوء آن بر تحکیم خانواده اشاره کرد و افزود: آثار و پیامدهای مواد مخدر در بسیاری از آسیب‌های اجتماعی و جرایم مشاهده می‌شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet