هدر موبایل
1395/08/03 15:30:36
سرویس اجتماعی
ساعی:

تصاحب مشاغل کشور از سوی اتباع بیگانه غیرمجاز قابل توجیه نیست/ اولویت اشتغال با نیروی کار داخلی باشد

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس از تصاحب مشاغل از سوی اتباع بیگانه غیرمجاز انتقاد کرد و گفت: این موضوع در کمیسیون در حال بررسی است.
تصاحب مشاغل کشور از سوی اتباع بیگانه غیرمجاز قابل توجیه نیست/ اولویت اشتغال با نیروی کار داخلی باشد عضو کمیسیون اجتماعی مجلس از تصاحب مشاغل از سوی اتباع بیگانه غیرمجاز انتقاد کرد و گفت: این موضوع در کمیسیون در حال بررسی است. https://cdn.icana.ir/d/019/201605109086439368.jpg تصاحب,مشاغل,کشور,از,سوی,اتباع,بیگانه,غیرمجاز,قابل,توجیه,نیست/,اولویت,اشتغال,با,نیروی,کار,داخلی,باشد Icana

زهرا ساعی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه بکارگیری اتباع بیگانه غیرمجاز موجب از دست رفتن فرصت های شغلی جوانان کشور می شود، گفت: البته در رابطه با اتباع بیگانه مجاز بحثی نیست اما بکارگیری اتباع بیگانه غیرمجاز در مشاغل کشور بدون کارت اشتغال جرم است و باید با دستگاه ها و کارفرمایانی که اقدام به بکارگیری این افراد می کنند با جدیت برخورد کرد.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه در تمامی مشاغل کشور به ویژه مشاغل ساختمانی نیروی کار ایرانی بر نیروی کار خارجی برتری و اولویت دارد، تصریح کرد: با توجه به شیوع معضل بیکاری در دهه اخیر بهتر است اولویت اشتغال در مشاغل کشور با نیروی کار داخلی باشد و اتباع بیگانه از سوی دستگاه های ذی ربط شناسایی شوند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه بکارگیری اتباع بیگانه غیرمجاز در مشاغل کشور تبعات و آسیب های زیادی را متوجه کشور خواهد کرد، ادامه داد:  همجواری با کشور افغانستان مدیریت این موضوع را بسیار سخت کرده و علاوه بر این مرزهای کشور هم به درستی کنترل و مدیریت نمی شود.

وی افزود: هر چند اتباع بیگانه غیرمجاز بارها توسط دستگاه های ذی ربط شناسایی و از کشور اخراج شده اند اما متاسفانه مجددا به صورت قاچاق به کشور ورود و زمینه را برای بروز آسیب های زیادی در کشور مهیا می کنند.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، از تصاحب مشاغل کشور از سوی اتباع بیگانه غیرمجاز انتقاد کرد و گفت: لوایح ساماندهی اتباع بیگانه و همچنین اصلاح قانون کار در کمیسیون در حال بررسی و پیگیری است و در کمیته های تخصصی در حال بررسی است که امیدواریم در این باره به راه حل منطقی و درست دست یابیم تا بتوان نسبت به ساماندهی اتباع بیگانه در کشور اقدام کرد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: البته بکارگیری اتباع بیگانه غیرمجاز در مشاغل کشور به صورت جداگانه در کمیسیون در حال بررسی و پیگیری است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet