هدر موبایل
1388/02/29 15:07:00
سرویس سیاسی

نورا: عمده مشکلات اقتصادی جامعه در بخش اشتغال جوانان است

**عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: اشتغال جوانان فارغ التحصیل از جمله مهمترین محور برنامه‌های کاندیداهای ریاست جمهوری باید باشد.

"عباسعلی نورا" در مورد مهمترین محورهای برنامه‌های کاندیداهای ریاست جمهوری در حوزه اقتصاد گفت: عمده مشکلات اقتصادی جامعه در بخش اشتغال جوانان می‌باشد.

نماینده زابل و زهک گفت: بر طبق آمار ارائه شده از سوی دولت نرخ بیکاری کاهش یافته اما بر نرخ بیکاران دانشگاهی افزوده شده و لذا نوع سرمایه‌گذاری در آینده متفاوت خواهد بود با آنچه که در گذشته انجام داده شده است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به این مطلب که باید بتوان از تخصص فارغ التحصیلان رشته‌های مختلف استفاده کرد گفت: در صورت بهره برداری بهینه از توان فارغ التحصیلان دانشگاه‌ها هم منفعت نصیب آنها (فارغ التحصیلان) و هم ملت و کشور خواهد شد.

نورا همچنین گفت: دولت آینده باید هزینه کردهای اقتصادی خود را از بخش‌های زیرساخت‌ها به بخش تولیدی و صنایع سوق دهد.

وی تصریح کرد: در گذشته اهم سرمایه‌گذاری‌های دولت در بخش زیرساخت‌ها هزینه شده و ما از این زیرساخت‌ها باید بهره‌برداری بهینه انجام دهیم.

وی ضمن بیان این مطلب که اتوبان و جاده ساختن خوب است اما متناسب با آن باید امکان بهره‌وری را در دستور کار قرار دهیم گفت: اگر امکانات فراهم نشود که از زیرساخت‌ها بهره‌برداری شود منابع ما به هدر خواهد رفت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet