هدر موبایل
1395/08/04 11:51:44
سرویس اقتصادی
شریعت نژاد :

صادرات محصولات کشاورزی بر طبق مصرف منابع آبی و صرفه اقتصادی عملیاتی شود

عضو کمیسیون کشاورزی، اب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه سرمایه گذاری صادراتی برای صیفی جات به علت مصرف منابع ابی بالا مقرون به صرفه نیست، گفت: برنامه ریزی صادراتی برای هندوانه مانند صادرات اب است.
صادرات محصولات کشاورزی بر طبق مصرف منابع آبی و صرفه اقتصادی عملیاتی شود عضو کمیسیون کشاورزی، اب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه سرمایه گذاری صادراتی برای صیفی جات به علت مصرف منابع ابی بالا مقرون به صرفه نیست، گفت: برنامه ریزی صادراتی برای هندوانه مانند صادرات اب است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606100125643544.jpg صادرات,محصولات,,کشاورزی,,بر,طبق,مصرف,منابع,آبی,و,صرفه,,اقتصادی,عملیاتی,شود Icana

 شمس الله شریعت نژاد درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره  وضعیت  صادرات محصولات کشاورزی به روسها،گفت: شرایط اقلیمی  روسها به شکلی است انواع میوه ها  اعم از  ترباری و صیفی جات  را از ما طلب می کنند بنابراین ما نیز باید برطبق مزیت های  اقتصاد کشاورزی  محصولات  را رهنمون صادرات کنیم.

 نماینده مردم تنکابن،رامسر و عباس آباد مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه  بازار پایدار باید در  اولویت انتخاب در  صنعت کشاورزی قرار بگیرد، تصریح کرد:  ما باید کالاهای را به سمت صادرات  ببریم که برای ما از  منظر تولید  و منابع ابی نیز به صرفه باشند.

وی با بیان اینکه افزایش تولید صیفی جات برمبنای صادرات نیازمند منابع ابی بالا است،گفت: افزایش صادرات هندوانه به معنای صادرات اب از کشور است زیرا تولید محصولاتی همچون خربزه و هندوانه نیازمند منابع ابی  بالاست بنابراین برنامه ریزی  صادراتی  نمی تواند از منظر اقتصادی در این راستا  برای ما به صرفه باشد.

شریعت نژاد، افزود: سرمایه گذاری صادراتی در زمینه صیفی جات با توجه منابع ابی بالا صرفه اقتصادی ندارد و از همین رو  صادرات اب  به کشوری همچون ایران که در شرایط خشک و نیمه خشک معقولانه نیست.

وی ادامه داد:  صادرات محصولاتی همچون  مرکبات ، سیب ،انار  با توجه به میزان  مصرف منابع ابی می تواند برای ما مقرون به صرفه باشد.

عضو کمیسیون کشاورزی ، اب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه سرمایه گذاری  صادراتی برای صیفی جات  مقرون به صرفه  نیست،  یادآورشد: برنامه ریزی صادراتی برای هندوانه  مانند  صادرات اب است.

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet