شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1388/02/29 16:12:00
سرویس سیاسی

نوروزی: کاندیداهای ریاست جمهوری برنامه‌هایی شفاف و عملیاتی ارائه دهند

** عضو کمیسیون سیاست داخلی و امور شوراهای مجلس شورای اسلامی بر ضرورت ارائه برنامه‌های عملیاتی از سوی کاندیداهای ریاست‌ جمهوری برای مبارزه با قاچاق تاکید کرد.

"حسن نوروزی" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، اظهار داشت: متاسفانه ما تاکنون در بحث جلوگیری از قاچاق مواد مخدر توفیق چندانی نداشته‌ایم و اینکه گه گاه اعلام می‌شود چندین تن مواد کشف شده به این معنا است که حتماً راه‌های ورود، توزیع و مصرف آن وجود دارد.

وی افزود: همچنین موضوع قاچاق کالا و ارز نیز از مباحثی است که کاندیداهای ریاست جمهوری باید برای جلوگیری از آن، برنامه‌های مدون و روشنی داشته باشد.

نماینده رباط کریم با تاکید بر تقویت سیستم‌های دفاعی کشور اعم از هوایی، زمینی و دریایی گفت: ضرورت دارد نامزدهای ریاست جمهوری به این مهم توجه ویژه‌ای داشته باشند.

نوروزی، اصلاح بوروکراسی اداری، توجه به نظام بانکی و پولی کشور، توجه به وضعیت دانشگاه‌ها و نحوه پذیرش دانشجو، هدفمند کردن یارانه‌ها، حمل و نقل کالا و مسافر و نظام مند کردن صادرات و واردات نفت و گاز و مشتقات آن را از جمله مواردی دانست که توجه ویژه نامزدهای ریاست جمهوری را می‌طلبد.

وی با تاکید بر ضرورت توجه به مطالبات کارگران خاطر نشان کرد: متاسفانه وضعیت کارگری در ایران وضعیت نگران کننده‌ای است چون کارفرمایان بیشتر به کارگران شرکتی روی آورده‌اند و این باعث شده یک کارگر جوان نداند تا چند روز دیگر مشغول به کار است.

عضو کمیسیون سیاست داخلی و امور شوراها اظهار داشت: کاندیداها باید به صراحت بگویند برای رعایت هم حقوق کارفرماو هم حقوق کارگر چه برنامه‌های مدونی دارند و چه راهکارهایی را برای سامان دادن به این وضعیت در نظر گرفته‌اند.

نوروزی همچنین بر لزوم ارائه برنامه‌های روشن داوطلبان ریاست جمهوری در خصوص ارتباط با کشورهای خارجی اعم از کشورهای منطقه، کشورهای غیرمتعهد، کشورهای مبارز و کشورهای استکباری تاکید کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet