هدر موبایل
1395/08/03 09:32:44
سرویس سیاسی
یوسفیان ملا در واکنش به گزارش احمد شهید درباره نقض حقوق بشر در ایران:

گزارش های احمد شهید همواره پوچ و کذب بوده است/وضعیت گزارش ها با حضور عاصمه جهانگیر تغییر نمی کند

این نماینده مردم در مجلس دهم، گفت: گزارش اخیر احمد شهید مانند ادعاهای بی پایه و اساس قبلیش بدون محتوی بوده و این گزارش عملا تکرار اظهارات قبلی وی است.
گزارش های احمد شهید همواره پوچ و کذب بوده است/وضعیت گزارش ها با حضور عاصمه جهانگیر تغییر نمی کند این نماینده مردم در مجلس دهم، گفت: گزارش اخیر احمد شهید مانند ادعاهای بی پایه و اساس قبلیش بدون محتوی بوده و این گزارش عملا تکرار اظهارات قبلی وی است. https://cdn.icana.ir/d/019/201607105861181818.jpg گزارش,های,احمد,شهید,همواره,پوچ,و,کذب,بوده,است/وضعیت,گزارش,ها,با,حضور,عاصمه,جهانگیر,تغییر,نمی,کند Icana

عزت الله یوسفیان ملا در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به آخرین گزارش احمد شهید گزارشگر ویژه سازمان ملل در امر حقوق بشر ایران، گفت: گزارش های احمد شهید همواره دارای رویکرد سیاسی بر علیه جمهوری اسلامی بوده و همواره از واقعیت های موجود در ایران به دور است.

نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: گزارش اخیر احمد شهید مانند ادعاهای بی پایه و اساس قبلیش بدون محتوی بوده و این گزارش عملا تکرار اظهارات قبلی وی است.

وی تصریح کرد: متأسفانه در چند سال اخیر احمد شهید به جای توجه به واقعیات و تعامل مثبت با جمهوری اسلامی، خود را در دامن دشمنان کشور انداخت و این مسئله موجب شد که عملا اطلاعات کذب و دروغ را جمع آوری و آن ها را منتشر کند، بنابر این وی گزارش های خود را بر اساس منابع غیر موثق و بر اساس شنیده هایش تنظیم می کرد و سراسر دروغ و کذب بود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، گفت: گزارش‌های احمد شهید از نظر جمهوری اسلامی ایران مردود و منابع گزارش‌های او نیز مشخص بوده، این در حالی است که همین نهادهای نظارتی هیچ توجهی به نقض حقوق بشر در برخی کشورهای عربی نمی کنند که این نشان دهنده رویکرد و استانداردهای دوگانه آن ها است.

یوسفیان ملا با اشاره به جایگزینی عاصمه جهانگیر به جای احمد شهید به عنوان گزارشگر ویژه سازمان ملل در امر حقوق بشر ایران در آینده ای نزدیک، گفت: به نظر من با وجود تغییر گزارشگر، نباید منتظر تغییر گزارش های جانبدارانه و سیاسی درباره مسئله حقوق بشر در ایران باشیم و قطعا وضعیت گزارش ها مانند گذشته خواهد بود.

«احمد شهید» گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور ایران که ماه پایانی مأموریتش را می‌گذارند، روز چهارشنبه آخرین گزارش خود در مورد وضعیت حقوق بشر در ایران را منتشر کرد.

او در این گزارش هم به سبک گزارش‌های قبلی هرچند نوشته است که گام‌های مثبتی در ایران برداشته شده، اما در عین حال به تفصیل تهران را به نقض حقوق بشر متهم کرده است.

وی در این گزارش 27 صفحه‌ای، مدعی نقض حقوق اقلیت‌ها، روزنامه‌نگاران و زنان در ایران شده و نوشته است که افراد از حق آزادی بیان، حق تجمع و دسترسی عادلانه به دادگاه محروم هستند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet