هدر موبایل
1395/08/03 13:47:40
سرویس اقتصادی
زارع:

تخلف دولت ها در اجرای قانون هدفمندی اقتصاد کشور را دچار مشکل کرده است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به تخلف دولت ها در اجرای قانون هدفمندی یارانه ها بر ضرورت اصلاح مسیر برای جلوگیری از تبعات بیشمار آن تاکید کرد.
تخلف دولت ها در اجرای قانون هدفمندی اقتصاد کشور را دچار مشکل کرده است عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به تخلف دولت ها در اجرای قانون هدفمندی یارانه ها بر ضرورت اصلاح مسیر برای جلوگیری از تبعات بیشمار آن تاکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606104176803219.jpg تخلف,دولت,ها,در,اجرای,قانون,هدفمندی,اقتصاد,کشور,را,دچار,مشکل,کرده,است Icana

رحیم زارع درگفت وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت با تاکید برضرورت اصلاح مسیر هدفمندی یارانه ها، گفت:دولت قبل و همچنین دولت فعلی در اجرای قانون هدفمندی دچار اشتباه و انحراف شده اند.

نماینده مردم آباده و بوانات در مجلس شورای اسلامی،با بیان اینکه انحراف در اجرای قانون هدفمندی یارانه ها مشهود است،افزود:دولت قرار بود تنها به مدت 5 سال به اجرای قانون هدفمندی اقدام کند که اکنون نزدیک به 10 سال است که این قانون با نواقص بسیار درحال اجرا است.

پرداخت نقدی یارانه به همه مردم هزینه های توزیع پول نقد در جامعه را افزایش داد

این نماینده مردم در مجلس دهم،با تاکید بر اینکه پرداخت نقدی یارانه به همه مردم هزینه های توزیع پول نقد در جامعه را افزایش داده است، تصریح کرد:دولت فعلی باید گام اساسی درمسیراصلاح قانون هدفمندی برمی داشت تا از تبعات افزایش نقدینگی در جامعه کاسته شود.

زارع با بیان اینکه با آزادسازی نرخ ها درهمان سال اول اجرای قانون هدفمندی یارانه ها شاهد افزایش بیش از 20 درصد قیمتها و برداشتن یارانه ها بودیم،تصریح کرد:اجرای ناصحیح قانون هدفمندی نوسانات شدیدی در اقتصاد به ویژه بازار ارز را منجر شد.

این نماینده مردم درمجلس دهم،ادامه داد:با ثابت ماندن رقم یارانه ها و افزایش نرخ حامل های انرژی، سطح زندگی اقشار آسیب پذیر جامعه هر روز بیشتر تنزل یافته است.

اجرای قانون هدفمندی باید با برنامه بهتری در دستورکار قرار می گرفت

وی با بیان اینکه دولت وقت،اجرای قانون هدفمندی را در ابتدا باید با برنامه بهتری در دستورکار قرار می داد،تصریح کرد:انتظار ما از دولت فعلی نیز بیشتر بوده و اصلاح مسیرهدفمندی یارانه ها مطالبه مجلس از دولت است.

زارع با تاکید براینکه پرداخت یارانه نقدی باید منتفی شود،تاکیدکرد:در اصلاح مسیرهدفمندی یارانه ها ،تنها اقشار نیازمند باید مجاز به دریافت یارانه باشند.

عضوکمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی،یادآور شد:مجلس به طورحتم پیگیر نحوه اجرای قانون وضع شده خود در بحث هدفمندی است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet