هدر موبایل
1395/08/03 12:10:06
سرویس سیاسی
سلیمی در تشریح نشست کمیته احزاب و تشکل‌های مدنی کمیسیون شوراها:

بررسی موانع تقویت احزاب و تشکل های سیاسی در کشور/تأکید بر اختصاص یارانه به احزاب در بودجه های سنواتی

عضو هیأت رئیسه کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس، گفت: در جلسه امروز این کمیته، مباحث و راه کارها برای تقویت احزاب مطرح و مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
بررسی موانع تقویت احزاب و تشکل های سیاسی در کشور/تأکید بر اختصاص یارانه به احزاب در بودجه های سنواتی عضو هیأت رئیسه کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس، گفت: در جلسه امروز این کمیته، مباحث و راه کارها برای تقویت احزاب مطرح و مورد بحث و بررسی قرار گرفت. https://cdn.icana.ir/d/019/201606100338558312.jpg بررسی,موانع,تقویت,احزاب,و,تشکل,های,سیاسی,در,کشور/تأکید,بر,اختصاص,یارانه,به,احزاب,در,بودجه,های,سنواتی Icana

اصغر سلیمی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح نشست امروز کمیته احزاب و تشکل های مدنی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس، گفت: نشست امروز با حضور حشمتیان رئیس خانه احزاب، امرایی رئیس اداره احزاب وزارت کشور و برخی از مسئولان با هدف بررسی وضعیت احزاب در کشور برگزار شد.

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی، افزود: در جلسه مذکور مباحث پیرامون راه کارها برای تقویت احزاب مطرح شد، البته متأسفانه در کشور، احزاب تنها به صورت فصلی و در زمان ایام انتخابات فعالیت می کنند و دولت نیز توجهی خاصی به احزاب ندارد که این مسئله به هیچ وجه درست نیست.

وی گفت: در شرایط کنونی حدود 246 حزب و تشکل غیر رسمی در کشور وجود دارد و حدود186 حزب در قالبخانه احزاب مشغول به فعالیت هستند، قطعا مسئولان برای احزاب باید جایگاه ویژه قرار دهند، حال با توجه به اصل 26 و اصل 104 قانون اساسی و سیاست های کلی ابلاغ شده انتخابات از سوی رهبر معظم انقلاب، می توان برای تقویت احزاب اقدامات خوبی صورت داد، البته باید وضعیت و ابعاد آن مورد آسیب شناسی قرار گیرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: در نشست امروز کمیته احزاب و تشکل های مدنی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس، مطرح شد که در صورت امکان، یک ردیف اعتباری در بودجه های سالیانه برای حمایت از احزاب و اختصاص یارانه به این تشکل ها ایجاد شود، همچنین پیشنهاداتی مانند حضور نماینده خانه احزاب در کمیسیون ماده 10 احزاب و هیأت های نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری، مجلس و شوراها مطرح شد و مورد بررسی قرار گرفت.

وی گفت: در نهایت در نشست امروز کمیته احزاب و تشکل های مدنی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس مقرر شد که نشستی با حضور اعضای کمیسیون شوراها و نمایندگان احزاب و خانه احزاب برگزار شده تا با دقت محورها و ابعاد فعالیت احزاب در کشور رسیدگی شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet