ایام محرم 1398
1395/08/04 09:02:48
سرویس اقتصادی
مرادی تاکیدکرد:

توسعه صادرات خرما از طریق فرآوری محصول و بسته بندی های کوچک

نماینده مردم بندرعباس در مجلس با بیان اینکه صادرات بهینه خرما نیازمند دقت و رعایت استانداردهای بین المللی است،گفت:صادرات خرما به طریق بسته بندی های دانه ای باید توسعه یابد.
توسعه صادرات خرما از طریق فرآوری محصول و بسته بندی های کوچک نماینده مردم بندرعباس در مجلس با بیان اینکه صادرات بهینه خرما نیازمند دقت و رعایت استانداردهای بین المللی است،گفت:صادرات خرما به طریق بسته بندی های دانه ای باید توسعه یابد. https://cdn.icana.ir/d/019/201605104180797126.jpg توسعه,صادرات,خرما,از,طریق,فرآوری,محصول,و,بسته,بندی,های,کوچک, Icana

احمد مرادی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره  وضعیت بسته بندی خرما و صادرات این محصول غنی،گفت:بسته بندی های کوچک خرما به طریق دانه ای می تواند ارزش افزوده  مناسبی را جهت صادرات ایجاد کند؛بنابراین باید تلاش شود که محصولی همچون خرما که دارای  استاندارهای سلامت  تغذیه  است،به نوعی در ریل صادرات قرار بگیرد.

نماینده  مردم بندرعباس،قشم،ابوموسی،حاجی آباد و خمیر در مجلس  شورای اسلامی با بیان اینکه خرما محصولی است که در عرصه بین  الملل  به ایجاد ارزش افزوده شهرت دارد،بدین معنا که می توان از  این محصول فرآوردهای بی شماری را تولید کرد،تصریح کرد:فرآوردهای همچون عسل، شیرخرما وحتی چیپس خرما در دنیا به طریق  فرآوری به فروش می رسد.

مرادی افزود:محصول خرما زمانیکه تبدیل  به فرآورده می شود،بدیهی است که انگیزه تولیدکننده  در راستای تولید افزایش می یابد؛زیرا  تولیدکننده خرما می تواند از یک محصول چندین محصول فرآوری شده را به بازار برای فروش  انتقال دهند که این امر بدیهی است که می تواند وضعیت اقتصادی نخلداران را  سرو سامان ببخشد.

وی با بیان اینکه مشتری مداری باید در راستای  تولید و صادرات خرما  مدنظر قرار گیرد،یادآورشد:بسته بندی،فرآوری و صنایع تبدیلی حلقه های جدانشدنی محصولی همچون خرما  هستند.

عضوکمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه صادرات بهینه خرما نیازمند افزایش استانداردهای  بین المللی  است،گفت:درحال حاضر بسته بندی خرما  به طریق  بسته های کوچک استاندارد در حجم  دانه ای خرما اجرا می شود./

 پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet