هدر موبایل
1395/08/04 09:10:34
سرویس فرهنگی
آزادی‌خواه خبرداد:

بازدید سه ساعته کمیسیون فرهنگی مجلس از پشت صحنه معمای شاه/ گلایه عوامل از اظهارنظرهای غیرکارشناسی

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس از حضور اعضای این کمیسیون در شهرک غزالی و بازدید سه ساعته از پشت صحنه سریال معمای شاه خبر داد.
بازدید سه ساعته کمیسیون فرهنگی مجلس از پشت صحنه معمای شاه/ گلایه عوامل از اظهارنظرهای غیرکارشناسی سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس از حضور اعضای این کمیسیون در شهرک غزالی و بازدید سه ساعته از پشت صحنه سریال معمای شاه خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201605109861651513.jpg بازدید,سه,ساعته,کمیسیون,فرهنگی,مجلس,از,پشت,صحنه,معمای,شاه/,گلایه,عوامل,از,اظهارنظرهای,غیرکارشناسی Icana

احد آزادی‌خواه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به بازدید کمیسیون فرهنگی مجلس از پشت صحنه سریال «معمای شاه» گفت: کمیسیون فرهنگی روز گذشته (دوشنبه) ضمن بازدید از پشت صحنه سریال «معمای شاه» جلساتی با کارگردان و تهیه کننده سریال و همچنین عوامل اصلی و برخی بازیگران سریال معمای شاه داشت که عوامل پشت صحنه و فعالیت آنها را در یک بازدید سه ساعته در شهرک سینمایی غزالی دیده است.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی افزود: سریال معمای شاه اثر فاخر و اثر بی نظیری است و تهیه کننده، کارگردان و عوامل فیلم با انگیزه بسیار بالا کار انجام می دهند؛ این کار می‌تواند در تغییر نگرش نسل‌های جدید نسبت به ارزش‌های انقلاب و همچنین ظلم و ستمی که در دوران ستمشاهی به مردم ایران شده و در رابطه با تشکیل جبهه فرهنگی انقلاب اثربخش باشد.

وی با اشاره به انتقادها، اشکال‌ها، ایرادها و گلایه مندی‌های عوامل سریال از برخی اظهار نظرهای غیرکارشناسی گفت: گلایه‌های عوامل فیلم به حق بوده و مطالبه کمیسیون بر این است که هر گونه انتقاد به سریال معمای شاه باید مبتنی بر اطلاعات دقیق باشد و هر کسی با نظر و سلیقه شخصی فضا را آلوده نکند تا عناصر فیلم و چهره های انقلابی شده از ادامه راه ناامید شوند.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: در این بازدید، اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس پشت صحنه‌های مختلفی از جمله وقایع سال 57 و وقایع دهه اول سال 50 را دیدند و همچنین پشت صحنه اتفاقات بهارستان، اتفاقات میدان ژاله و ... را شاهد بودند.

آزادی‌خواه در ادامه گفت: روند کار بسیار عالی و خوب پیش می‌رود؛ با توجه به تاکید سازمان صدا و‌سیما مبنی بر پخش و تولید همزمان سریال و اینکه قسمت‌های پایانی هنوز نهایی نشده، فشار مضاعف کار بر روی عوامل فیلم است اما با انگیزه بسیار بالا و با دلگرمی خوبی کار انجام می‌شود.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه انتقادها و اظهار نظرهای غیرکارشناسی به فرهنگ کشور لطمه می‌زند، افزود: «معمای شاه» از 50 سال پادشاهی رژیم پهلوی حکایتگری می‌کند و این یک واقعیت غیر قابل انکار است؛ بعضی از شخصیت‌ها و چهره‌ها نمی‌توانند با این واقعیت کنار بیایند ولی دلیل نمی‌شود که اصل مسئله زیر سوال رود. این‌ها واقعیاتی هستند و هیچ دولت، ملت و هیچ تاریخی نمی‌تواند گذشته خودش را انکار کند؛ ضمن اینکه شاهنشاهی، چپاولشان، به هم ریختگی فرهنگی و در فشار بودن پدر و پسر در 50 سال حکومت شاهنشاهی واقعیتی است که وجود دارد و سریال «معمای شاه» این موضوعات را تبیین می‌کند و می‌توان درسهای زیادی از این سریال گرفت و لازم است این کار انجام شود./
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet