ایام محرم 1398
1395/08/04 12:29:58
سرویس صحن
سلحشوری در نطق میان دستور:

باید با جدیت با فساد در نظام اداری کشور برخورد شود/ مدیریت فعلی کشور دچار سردرگمی و بی سازمانی است

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، با بیان اینکه مدیریت فعلی کشور دچار سردرگمی و بی سازمانی است، گفت: باید با جدیت با فساد در نظام اداری کشور برخورد شود.
باید با جدیت با فساد در نظام اداری کشور برخورد شود/ مدیریت فعلی کشور دچار سردرگمی و بی سازمانی است عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، با بیان اینکه مدیریت فعلی کشور دچار سردرگمی و بی سازمانی است، گفت: باید با جدیت با فساد در نظام اداری کشور برخورد شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201606100939652018.jpg باید,با,جدیت,با,فساد,در,نظام,اداری,کشور,برخورد,شود/,مدیریت,فعلی,کشور,دچار,سردرگمی,و,بی,سازمانی,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، پروانه سلحشوری در نشست علنی امروز سه شنبه (4 آبان) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود با بیان اینکه خود را نماینده همه مردم ایران می دانم، گفت: متاسفانه فساد اداری در ابعاد گسترده‌ای در سیستم نفوذ پیدا کرده، اختلاس‌های بی نظیر در تاریخ ایران، ‌حقوق‌های غیر متعارف، ‌بذل و بخشش و تخفیف املاک در شهرداری همه نشان از رسوخ فساد در نظام اداری کشور دارد. 

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، افزود: متاسفانه به جای برخورد با عاملان فساد با اصحاب رسانه برخورد می‌شود و امثال یاشار سلطانی به جرم افشای فسادی سازمان یافته در شهرداری به دادگاه کشیده می‌شوند.

وی با بیان اینکه مدیریت فعلی کشور دچار سردرگمی و بی سازمانی است، تصریح کرد: رئیس جمهور یک حرف می‌زند وزیر اظهار نظر دیگری می‌کند، مجوز را ارگانی صادر می‌کند و ارگان و یا افراد دیگری آن را لغو می‌کنند.

سلحشوری ادامه داد: اینگونه برخوردهای سلیقه‌ای به جز سردرگمی و تنش سیاسی اجتماعی و فرهنگی نتیجه‌ای را در بر نخواهد داشت.

وی گفت: در موارد مختلف اتخاذ سیاست گذاری واحد و عدم دخالت نیروهایی که مجری نیستند در بسامان شدن اوضاع کشور نقش بسزایی خواهد داشت.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: در این شرایط اتفاق نظر همه خدمتگزاران نظام برای مقابله با چالش‌های موجود تنها راه برون رفت از مسائل پیش روست.

سلحشوری ادامه داد: همه آنانی که خدمتگزار مردم و نظام هستند از هر طیف فکری که هستند باید این نکته را مدنظر قرار دهند که منافع ملی و دینی ما فصل مشترکی است که با تکیه بر آن  و با همدلی می‌توان کشور را در مسیر توسعه پیش برد. نقد دلسوزانه را بپذیریم و از تخریب انگ و تهمت زدن به یکدیگر بپرهیزیم.

وی افزود: جوانان ما نشان دادند در هر عرصه‌ای که به آنان اعتماد و به آنها میدان داده شود توانایی بروز استعدادهای خود را دارند. مهاجرت جوانان از دست دادن سرمایه‌ای است که هرگز جایگزینی برای‌ آن پیدا نخواهد شد و افسوس که در یک دهه اخیر شاهد اوج گرفتن مهاجرت جوانان بخصوص نخبگان علمی کشور هستیم. اگر شرایط مناسب برای جوانان فراهم باشد بی تردید آنان جلای وطن نخواهند کرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، افزود: در مقابل اعتراضات اقشار زحمت کشی همچون معلمان و کارگران چاره کار حبس نیست بلکه توجه به خواسته‌های به حق معلمان و کارگران است. موکلان من مرا قسم دادند که پیگیر مسئله زندانیان معلم باشم و خواستار رسیدگی فوری به این مسئله هستم.

وی ادامه داد: از همه خدمتگزاران به مردم در عرصه‌های مختلف به ویژه آتش نشانان، محیط بانان ،‌تقدیر می‌کنم و خواستار اعطای درجه شهادت برای عزیزانی که در این راه جان خود را از دست داده‌اند هستم.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: خطاب من به مسئولان کشور این است که در هر جایگاهی که هستیم با هر تفکر و بینش نسبت به مردم و کشور مسئولیم اگر در خدمت مردم نباشیم باید بعد از مرگ در پیشگاه خداوند پاسخگو باشیم./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet