هدر موبایل
1395/08/04 13:44:47
سرویس صحن
دانش آشتیانی در جمع خبرنگاران:

پروژه ترمیم کابینه از یک ماه پیش آغاز شده بود/ به رأی اعتماد مجلس خوشبینم

وزیر پیشنهادی دولت در وزارت آموزش و پرورش گفت: پروژه ترمیم کابینه از یک ماه پیش آغاز شده بود.
پروژه ترمیم کابینه از یک ماه پیش آغاز شده بود/ به رأی اعتماد مجلس خوشبینم وزیر پیشنهادی دولت در وزارت آموزش و پرورش گفت: پروژه ترمیم کابینه از یک ماه پیش آغاز شده بود. https://cdn.icana.ir/d/019/85355.jpg پروژه,ترمیم,کابینه,از,یک,ماه,پیش,آغاز,شده,بود/,به,رأی,اعتماد,مجلس,خوشبینم Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، احمد دانش آشتیانی در حاشیه نشست علنی امروز (سه شنبه 4 آبان ماه) در جمع خبرنگاران گفت: به رأی اعتمادم خوشبین هستم؛ آقای نجفی از ابتدای رایزنی به دلیل بحث‌های سلامتی به بنده گفت که شما باید بیایید.

وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش در پاسخ به این سوال که چرا در جلسه سخنگوی دولت با فراکسیون امید نام نجفی مطرح شد، افزود: ذکر نام ایشان به خاطر ناهماهنگی بود. ما از یک ماه گذشته همین روال را با دولت داشتیم و آقای نجفی اصرار داشتند که بنده بیایم البته بنده نیز گفتم که شما بر من ارجح هستید و پروژه ترمیم کابینه از یک ماه پیش آغاز شده بود.

 

تجربه‌های مدیریتی‌ام در وزارت علوم بوده است

دانش‌آشتیانی در پاسخ به این سوال که فضای مجلس را برای کسب رأی اعتماد چطور ارزیابی می کنید، یادآور شد: فضای مجلس خیلی بهتر از مجلس قبل است.

وی در پاسخ به سوال دیگری در خصوص سابقه کاری‌اش در وزارت آموزش و پرورش افزود: سابقه کاری ام معلمی است، از سال 52 معلم بودم و اکنون نیز مدرسه‌داری می‌کنم.بنده معلم جبر و مثلثات بوده‌ام و تعلیمات دینی و قرآن نیز تدریس کرده‌ام.

دانش‌آشتیانی ادامه داد: تجربه‌های مدیریتی‌ام در وزارت علوم بوده است، در گذشته فکر می‌کردم باید شخصی آموزش و پرورش را اداره کند که گچ معلمی را خورده باشد و بداند مسئله معلم و مدرسه چیست.

 

برنامه بنده فراتر از 5 سال است

وی در پاسخ به این سوال که آیا طی 6 ماه می‌توان مشکلات آموزش و پرورش را حل کرد، اظهار داشت: خیر، تحولی باید در سیستم آموزش و پرورش به وجود آید که طی 6 ماه یا یک سال اتفاق نمی‌افتد مهم این است که در مسیر حل مسایل درست حرکت کنیم.

وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش افزود: برنامه فراتر از 5 سال است اما برنامه 6 ماهه‌ای برای حل مشکلات جاری معلمان ارائه کردم.

 

اجازه نمی‌دهم ریالی از صندوق و حقوق معلمان از بین برود

وی در پاسخ به سوالی در خصوص برنامه‌اش برای صندوق ذخیره فرهنگیان عنوان کرد: اجازه نمی‌دهیم یک ریال از حقوق معلمان از بین برود و با هر کسی که خطا کرده باید برخورد شود و پیگیر هستم که ریالی از صندوق و حقوق معلمان از بین نرود و همه پول‌ها به صندوق بازمی گردد و در همین راستا باید تیم اقتصادی قوی در صندوق گذاشته شود.

 

رویکرد بنده نسبت به گذشته تغییر نکرده است

دانش آشتیانی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه شما در مجلس نهم نیز معرفی شده اید اما به خاطر برخی مسائل رأی نیاوردید آیا رویکرد شما نسبت به گذشته تغییر کرده است، افزود: رویکرد بنده تغییر نکرده است. مواضع بنده از ابتدای انقلاب همین بوده و اکنون نیز همین است. مخلص انقلاب و کار در کشور هستم و حاضرم برای اعتلای انقلاب اعتبار، سرمایه و جانم را بدهم.

وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش تصریح کرد: مجلس نسبت به قبل بهتر است و به نظر من مهمترین مسئله این است که در مجلس قبل اصلا اجازه نمی دادند بنده راجع به برنامه هایم صحبت کنم، حداقل در این مجلس صحبت ازبرنامه و کار است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet