هدر موبایل
1395/08/04 15:43:08
سرویس سیاسی
در سفری چهار روزه؛

رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس دانمارک یکشنبه هفته آینده به تهران می آید

رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس دانمارک در سفری چهار روزه یکشنبه هفته آینده به تهران سفر می کند.
رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس دانمارک یکشنبه هفته آینده به تهران می آید رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس دانمارک در سفری چهار روزه یکشنبه هفته آینده به تهران سفر می کند. https://cdn.icana.ir/d/019/45588.jpg رئیس,کمیسیون,سیاست,خارجی,مجلس,دانمارک,یکشنبه,هفته,آینده,به,تهران,می,آید Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، هیأتی پارلمانی دانمارک به ریاست رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس این کشور روز (یکشنبه 9 آبان ماه) به دعوت علاء الدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به تهران سفر می کند.

رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس دانمارک در سفر چهار روزه خود به تهران، ضمن دیدار با دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس و علاء الدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با برخی از مقامات کشورمان دیدار و درباره مسائل دو جانبه گفت وگو خواهد کرد.

پادشاهی دانمارک کشوری در شمال اروپا است. جمعیت این کشور ۵٫۵ میلیون نفر و زبان رسمی آن دانمارکی است. با اینکه این کشور در سال ۱۹۷۳ به اتحادیه اروپا پیوسته اما به حوزه یورو نپیوسته‌ است.

فُلکِتین مجلس قانون‌گذاری ملی پادشاهی دانمارک با نظام تک‌پارلمانی است که در سال ۱۸۴۹ تأسیس شده است. فلکتین دارای ۱۷۹ نماینده بوده که از طریق انتخابات برای یک دورهٔ حداقل چهار ساله انتخاب می‌شوند. ۱۷۵ نماینده از دانمارک، دو نفر از گرینلند و دو نفر نیز از جزایر فارو انتخاب می شوند.

فلکتین به عنوان قوه قانون‌گذاری تمام قانون‌ها را تصویب کرده، کابینه را تأیید و بر کار حکومت نظارت می‌کند. براساس قانون اساسی دانمارک، قدرت میان فلکتین و پادشاه تقسیم می‌شود با این وجود قدرت پادشاه به امضای قوانین تصویب شده توسط مجلس محدود شده است که باید ظرف ۳۰ روز انجام گیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet