هفته دفاع مقدس
1395/08/04 15:31:28
سرویس سیاسی
ابوترابی:

مذاکرات حقوق بشری با اروپا نتیجه ای نخواهد داشت/ حقوق بشر متناسب با کشورها تعریف شود

رئیس فراکسیون حقوق بشر در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مذاکرات حقوق بشری با اروپا بی نتیجه خواهد ماند چرا که لازم است حقوق بشر تناسبی تعریف شود.
مذاکرات حقوق بشری با اروپا نتیجه ای نخواهد داشت/ حقوق بشر متناسب با کشورها تعریف شود رئیس فراکسیون حقوق بشر در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مذاکرات حقوق بشری با اروپا بی نتیجه خواهد ماند چرا که لازم است حقوق بشر تناسبی تعریف شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201606109882506336.jpg مذاکرات,حقوق,بشری,با,اروپا,نتیجه,ای,نخواهد,داشت/,حقوق,بشر,متناسب,با,کشورها,تعریف,شود Icana

ابوالفضل ابوترابی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به مذاکرات وزارت خارجه و قوه قضاییه با اروپا در زمینه حقوق بشر، اظهار داشت: البته باید به این نکته اشاره کرد که تا کنون نشستی با موضوع حقوق بشر بین مسئولان ایران و اروپایی تشکیل نشده بلکه محمدجواد لاریجانی دو جلسه برای آشنایی با موضوعات با اروپایی داشته اشت.

نماینده مردم نجف آباد در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: اعتقاد دارم که چنین نشست هایی نتیجه بخش نخواهد بود چرا که بحث حقوق بشر به قدری پیچیده است که با تعریف امروزی نمی توان همه ابعاد آن را در نظر گرفت و تصور می کنم اگر چنین اتفاقی رخ دهد اشتباه محض خواهد بود.

وی با بیان اینکه باید حقوق بشر تناسبی در جهان رایج شود، توضیح داد: اینکه اکثریت کشورها تعریفی از حقوق بشر داشته باشند و انتظار برود کشورهای دیگر به آن تمکین کنند، اشتباه خواهد بود چرا که در حقوق بشر موضوعات متعددی وجود دارد و می توان انواع مختلفی از حقوق بشر را تعریف کرد.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی افزود: حقوق بشر در ایران به موضوعات مختلفی چون فقه، شرع و غیر بر می گردد که در شرایطی که مسیر حقوق بشر پر از مین است و توان خنثی کردن آن را نداریم، گفت و گو بر سر آن با کشورهای غربی بی نتیجه خواهد بود.

ابوترابی با بیان اینکه در برخی موارد اختلاف نظری بین ایران و کشورهای غربی در زمینه حقوق بشر وجود دارد، گفت: البته در برخی موارد نگاه ها یکسان است اما اگر حقوق بشر تناسبی تعریف شود می توانیم هر کشور را بر اساس آداب، فرهنگ و مذهبشان بررسی کنیم.

رئیس فراکسیون حقوق بشر در مجلس دهم شورای اسلامی تاکید کرد: با این حساب گفت و گو حقوق بشری بین ایران و اروپا با تعریف کلی از حقوق بشر نتیجه ای نخواهد داشت اما کسی با مذاکره و بحث در این باره مخالفتی ندارد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet