ایام محرم 1398
1388/02/30 09:51:00
سرویس سیاسی

لاریجانی: آمریکا باید پاسخگوی بن‌بست‌های امنیتی سال‌های اخیر در منطقه باشد

**رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اعترافات یک عنصر تروریستی دستگیر شده در عراق، تصریح کرد: آمریکا باید پاسخگوی خون‌های ریخته‌ شده در این سال‌ها و بن‌بست‌های امنیتی سال‌های اخیر در منطقه باشد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "علی لاریجانی" روز چهارشنبه در نطق پیش از دستور خود گفت: عروج ملکوتی عارف ربانی، عالم وارسته، فقیه اهل بیت عصمت و طهارت و مرجع عظیم الشان آیت‌الله محمد تقی بهجت را به نمایندگان و بیت معظم ایشان و مسلمانان جهان تسلیت می‌گویم.

وی افزود: این فقیه عزیز، دردانه مرجعیت بود که شاگردان بسیاری را در طریق عقل و نقل و عرفان تربیت نمود که هر کدام گوهر تابناکی برای جامعه امروز ما محسوب می‌شوند.

لاریجانی با اشاره به این که آیت‌الله بهجت پس از پیروزی انقلاب اسلامی همواره نظام جمهوری اسلامی را تحت عنایت و حمایت خویش قرار داده بود، افزود: ایشان برای عزت اسلام همواره تلاش نمود همانگونه که در سخنان سید‌حسن نصرالله در جنگ 33 روزه هویدا گردید.

 وی همچنین از مجالس انس معنوی آیت‌‌الله بهجت با امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری یاد کرد و گفت: این مجالس جایگاه معنوی این عارف برزگ را در قلب رهبری نظام نشان می‌دهد.

رییس مجلس تصریح کرد: به همین جهت حضور مردم در مراسم تشییع معنا دار بود. جمعیت بی‌سابقه مشایعت کنندگان ایشان به جوار الهی همه را شگفت زده نمود و نشان داد ملت بزرگوار ایران با بصیرت قدردان اسلام اصیل و طریق روحانیت و مرجعیت هستند و مراجع عظام در کانون قلبی توجه ملت قرار دارند.

وی افزود: حضور روز گذشته ملت در عزاداری رحلت این عالم ربانی بار دیگر حمایت معنادار و عزتمندانه اراده ملی و اسلامی آنان را از مبانی فکری انقلاب اسلامی نشان داد.

لاریجانی در ادامه گفت: دولت‌های غربی مخصوصاً در ایالات متحده باید درک درستی از حقیقت الهام بخش انقلاب اسلامی که مبتنی بر چنین اندیشه‌های استوار معنوی و عقلانی است پیدا کند.

وی خاطرنشان کرد: غفلت از این جوهره معتبر فکری و تکرار دعاوی کهنه و اتکا به روش‌های منسوخ انگلیسی در اتهام‌زنی خشونت گرایی به الهامات ربانی نهفته در سلوک فکری انقلاب و دست یازیدن به حرکت‌های فریبکارانه صهیونیستی در ائتلاف‌های تصنعی، خواب‌های آشفته‌ای است که تعبیرهای سوئی برای خود آنها دارد.

رییس مجلس در ادامه به سخنان البغدادی عنصر شاخص تروریست در عراق اشاره کرد و گفت: روز گذشته اعترافات البغدادی را مشاهده کردیم و دیدیم که منابع مالی عملیات خود را از چه کشورهایی دریافت می‌کرد و چه اقدامات جنایتکارانه‌ای را با این منابع در عراق انجام داد.

وی خطاب به کشورهای غربی تصریح کرد: اینها همان کشورهای ائتلافی با شما هستند که تروریست‌ها را برای تخریب مقدس‌ترین اماکن مذهبی و کشتار مردم عراق تقویت نمودند.

وی افزود: با این اعترافات دیگر کسی باور می‌کند که شما دنبال سرکوب تروریسم هستید. فکر می‌کنید با حنجره درانی در تخریب حزب‌ا.. و حماس و تکرار دعاوی تروریستی نسبت به این دو جریان مقاومت از رفتار دوگانه شما ارزیابی منفی نمی‌کنند که ایالات متحده به جای مبارزه با تروریسم از طرفی با واسطه به آنان مدد می‌رساند و از طرف دیگر به عمد مجاهدان فی‌سبیل ا.. را هدف آماج تهمت قرار می‌دهد.

لاریجانی خاطر نشان ساخت: ایالات متحده باید بفهمد در این زمان در کلاس حساب حاضر شده نه کلاس انشاء و سخنرانی. باید پاسخ روشن به ملل مسلمان بدهد که چرا با ادعای دروغ مبارزه با تروریسم به صورت دیگر از آنان حمایت می‌کند. باید پاسخگوی خون‌های ریخته‌ شده در این سال‌ها و بن‌بست‌های امنیتی سال‌های اخیر در منطقه باشد.

وی افزود: فریادهای تغییر شما وقتی باور پذیر است که اقرار کنید در این همه تهمت‌های سوء نسبت به انقلاب اسلامی اشتباه کرده‌اید و عذرخواهی کنید و رفتار خود را نسبت به جریان‌های تروریستی که حمایت کرده‌اید و می‌کنید هر چند با واسطه عوض کنید نه اینکه در ملاقات با نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی همان رژیم تروریستی که دستش به خون هزاران فلسطینی آغشته است حرف‌های ارتجاعی سر دهید.

نماینده قم در ادامه سخنان خود اظهار داشت: اوباما باید بداند با تکرار واژه اسرائیل کشور مستقل یهودی خط بطلانی بر ادعای تغییر خود کشیده است.

وی تصریح کرد: فلسطین کشوری متعلق به فلسطینیان است نه کشور یهودی. شما به جای اقرار به حقوق فلسطینیان امنیت اسرائیل را تضمین کردید و بعد ادعای تغییر می‌کنید در حالی که تغییر وقتی است که شما راه گذشته را اصلاح می‌کردید.

رییس مجلس تصریح کرد: چه تفاوتی میان وضع موجود و راه گذشته ایالات متحده وجود دارد که شما را به تغییر وسوسه کرده است.

وی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران همه سناریوهای مختلف را روی میز خود نگه داشته است و مانورهای زبانی مانع کنار گذاشتن سناریوهای بدیل جمهوری اسلامی نشده است.

لاریجانی تصریح کرد: ما منتظریم تا پاسخ افکار عمومی جهان را بدهید. آیا ذره‌ای در دفاع از حقوق فلسطینیان ظاهر شدید و آیا حرف نویی در مسایل بین المللی زدید و یا صرفاً با تاکتیک‌های بیانی روزگار سپری نموده‌اید.

وی ادامه داد: بدانید که انتظار جهانی از تغییر در سیاست‌های سیاه آمریکا چنین امور دم‌دستی نیست.

لاریجانی در ادامه نطق خود به سفر رهبر انقلاب به خطه کردستان اشاره کرد و گفت: سفر پر خیر و برکت رهبر انقلاب به کردستان درابعاد مختلف حاوی حکمت‌های آموزنده بود.

وی خاطرنشان کرد: ایشان در سقز اشاراتی به برخی دسیسه‌های آمریکا در مناطق غربی کشور داشتند که در عراق به کمک تروریست‌ها حرکت‌هایی ایفایی را دنبال کرده‌اند.

وی افزود: لازم است دولت ایالات متحده به این نکات توجه خاصی نماید که این بخش نخست کار انذار است و بی‌توجه به عواقب آن خود را به ورطه مشکلات نکشانند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet