ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1395/08/05 12:51:17
سرویس فرهنگی
نمایندگان مجلس خواستار شدند:

فرهنگیان از بخشنامه «ممنوعیت ادامه تحصیل بیش از یکبار پس از استخدام» مستثنی شوند

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ادامه تحصیل فرهنگیان امری بسیار ضروری و اجتناب ناپذیر است، خواستار مستثنی شدن فرهنگیان از بخشنامه «ممنوعیت ادامه تحصیل بیش از یکبار پس از استخدام» شدند.
فرهنگیان از بخشنامه «ممنوعیت ادامه تحصیل بیش از یکبار پس از استخدام» مستثنی شوند نمایندگان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ادامه تحصیل فرهنگیان امری بسیار ضروری و اجتناب ناپذیر است، خواستار مستثنی شدن فرهنگیان از بخشنامه «ممنوعیت ادامه تحصیل بیش از یکبار پس از استخدام» شدند. https://cdn.icana.ir/d/019/201610106481076860.jpg فرهنگیان,از,بخشنامه,«ممنوعیت,ادامه,تحصیل,بیش,از,یکبار,پس,از,استخدام»,مستثنی,شوند Icana

سرویس فرهنگی خبرگزاری خانه ملت- مریم ابوفاضلی؛ سال گذشته در وزارت آموزش و پرورش بخشنامه‌ای صادر شده که براساس آن، هر کارمند پس از استخدام امکان ارتقای یک مقطع تحصیلی دارد و برای تحصیل بیش از یک مقطع منع وجود دارد.

در توضیح این بخشنامه که تمام دستگاه‌های دولتی را شامل می‌شود،گفته شده است که این بخشنامه در راستای ابلاغ بخشنامه ۲۴ اسفند سال ۹۳ سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور صورت گرفته است که براساس بند یک بخشنامه سازمان مدیریت با استناد به بند ۷۰ قانون مدیریت خدمات کشوری به صراحت آمده است «آثار اعمال مدارک تحصیلی مأخوذه نسبت به مدارک تحصیلی ارائه شده در بدو استخدام کارکنان رسمی و پیمانی بالاتر در طرح طبقه‌بندی مشاغل قابل احتساب است».

رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش نیز گفت: برای کارکنان «زیر دیپلم به دیپلم»، «دیپلم به فوق دیپلم»، «فوق دیپلم به کارشناسی»، «کارشناسی به کارشناسی ارشد» و «کارشناسی ارشد به دکترا» تنها یک بار ارائه مدرک تحصیلی ممکن است.

بر اساس این گزارش، خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در گفت‌وگو با نمایندگان مجلس شورای اسلامی جزئیات روند این بخشنامه وزارت آموزش و پرورش و درخواست نمایندگان برای لغو آن را جویا شد که در ادامه می‌خوانید.

وزارت آموزش و پرورش باید به فرهنگیان اجازه ادامه تحصیل دهد

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس ضمن انتقاد از برخی تبعیضات در وزارت آموزش وپرورش گفت: وزارت آموزش و پرورش باید به فرهنگیان اجازه ادامه تحصیل دهد.
عباس گودرزی 3406756/28/2016 12:48:59 PMhttp://media.icana.ir/Image/2016/06/201606105090860276_Thum.jpgعباس گودرزی

عباس گودرزی

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، گودرزی نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی افزود: عده‌ای از فرهنگیان با مدرک فوق دیپلم استخدام شده‌اند اما اکنون به آن‌ها گفته‌اند که تنها یک مقطع تحصیلی بالاتر از زمان استخدام در امور اداری قابل پذیرش بوده که این به معنای توقف ارتقای علم در آموزش و پرورش است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید اجازه ادامه تحصیل به فرهنگیان داده شود، تصریح کرد: عده‌ای در زمان استخدام مدارک بالا گرفته‌اند اگر یک مدرک 50 هزار تومان به حقوق یک معلم اضافه کند هیچ اتفاقی نمی‌افتد لذا تقاضا دارم دولت به این مسئله توجه جدی داشته باشد.

درخواست کمیسیون آموزش مجلس برای تجدیدنظر در بخشنامه بی‌اثری ارتقای تحصیل فرهنگیان در میزان حقوق دریافتی آنها

 نایب رئیس کمیسیون آموزش مجلس با انتقاد از بخشنامه بی‌اثری ارتقای تحصیل فرهنگیان در میزان حقوق دریافتی آنها از درخواست این کمیسیون از وزارت آموزش‌وپرورش برای تجدیدنظر در بخشنامه مذکور خبر داد.

داوود محمدی تهران 34067510/19/2016 3:15:04 PMhttp://media.icana.ir/Image/2016/10/201610109604860005_Thum.jpg

داوود محمدی تهران

داوود محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به ضرورت تحصیل فرهنگیان گفت: موضوع جلوگیری از ادامه تحصیل فرهنگیان و کلیات این بخشنامه در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس مطرح و در مورد آن بحث شده و کمیسیون آموزش از وزارت آموزش و پرورش خواسته تا این بخشنامه مورد بررسی بیشتری قرار گرفته و بعد از بررسی مجدد جزئیات نسبت به حل این قضیه و ادامه تحصیل فرهنگیان اقدامات لازم انجام شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی معتقد است: باید زمینه ادامه تحصیل فرهنگیان فراهم شده و هر نوع مانعی در این مسیر باید برطرف شود تا راهکارهای مناسبی را برای ادامه تحصیل پیدا کنیم.

"بخشنامه ممنوعیت ادامه تحصیل بیش از یکبار پس از استخدام" یکی از دغدغه‌های فرهنگیان است

عضو کمیسیون آموزش مجلس یکی از دغدغه‌های فرهنگیان را "بخشنامه ممنوعیت ادامه تحصیل بیش از یکبار پس از استخدام" دانست.

فریده اولاد قباد 3406757/11/2016 12:37:54 PMhttp://media.icana.ir/Image/2016/07/201607106103131825_Thum.jpgفریده اولادقباد

فریده اولاد قباد

اولادقباد یکی از دغدغه‌های فرهنگیان را "بخشنامه ممنوعیت ادامه تحصیل بیش از یکبار پس از استخدام" دانست و اضافه کرد: با توجه به تغییر گسترده نظام آموزشی و محتوای کتب درسی، معلمان نیازمند ارتقای دانش حرفه‌ای هستند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس افزود: ادامه تحصیل با استفاده از محیط‌های دانشگاهی اهمیت بسیار بالایی دارد اما با ابلاغ بخشنامه ممنوعیت ادامه تحصیل در سال 94، فرهنگیان دارای مدرک فوق دیپلم تربیت معلم، در ادامه تحصیل دچار مشکل شده و خواستار تغییر و اصلاح این بخشنامه هستند.

‌تلاش مجلس برای لغو بخشنامه بی‌اثر بودن ارتقای تحصیل معلمان در میزان دریافتی آنها

نماینده مردم سقز در مجلس با اشاره به اینکه جلوگیری از ادامه تحصیل فرهنگیان و محدودیت گذاشتن در این موضوع غلط است، از تلاش مجلس برای لغو بخشنامه «بی‌اثر بودن ارتقای تحصیل معلمان در میزان دریافتی آنها» خبر داد.
محسن بیگلری 3406758/9/2016 2:52:08 PMhttp://media.icana.ir/Image/2016/08/201608104846714052_Thum.jpg

محسن بیگلری

محسن بیگلری در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به این که ادامه تحصیل فرهنگیان امری بسیار ضروری و اجتناب ناپذیر است، گفت: درحالیکه وزارت آموزش و پرورش قاعدتا باید نیاز به بالا رفتن مدارک معلمان داشته باشد، اما در کمال تعجب بخشنامه‌ای ارائه کرده که برآن اساس جلوی  ادامه تحصیل فرهنگیان گرفته می‌شود.

نماینده مردم سقز در مجلس شورای اسلامی افزود: مثلا اگر معلمی با لیسانس وارد این حرفه شود، در نهایت با فوق لیسانس و تنها با یک مقطع ارتقا مجاز به ادامه تحصیل و لحاظ آن در میزان حقوق خود خواهد بود؛ یا اگر معلمی با دیپلم وارد آموزش‌و‌پرورش شده فقط در یک مقطع بالاتر-که همان فوق دیپلم است- می‌تواند ادامه تحصیل دهد؛ در صورتی که در گذشته اینطور نبوده و حتی بسیاری از نمایندگان مجلس با دیپلم و حتی با مدرک سوم راهنمایی وارد دانشسرا شده اند و تا مدرک دکترا ادامه تحصیل داده اند.

وی در ادامه افزود: جلوگیری از ادامه تحصیل فرهنگیان و محدودیت گذاشتن در این موضوع، غلط و بی‌منطق است که در این مورد تذکر و درخواست کتبی برای لغو این بخشنامه از سوی فرهنگیان به مجلس ارائه شده است.

بیگلری با بیان این‌که این محدودیت‌ها انگیزه را در معلمان از بین می‌برد، تصریح کرد: تاکنون پیگیری‌های زیادی برای رفع این مشکل انجام شده که نتیجه‌ای نداشته و لغو این بخشنامه خواسته بسیاری از نمایندگان مجلس است که مجدانه به دنبال لغو این بخشنامه هستند و تا حصول نتیجه پیگیری می‌شود.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس ادامه داد: جلوگیری از ادامه تحصیل فرهنگیان زیبنده دولت نیست و علاوه بر اینکه امید را از آنها گرفته، کاملا بی‌تدبیری است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet