ایام محرم 1398
1395/08/05 10:51:19
سرویس اقتصادی
پورابراهیمی داورانی پیش بینی کرد:

قیمت مسکن در سال آینده افزایش نمی یابد/ استمرار رکود در بخش مسکن عامل بی‌تحرکی قیمت‌ها

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، با بیان اینکه بازار مسکن متاثر از بسیاری از عوامل اقتصادی است،گفت: پیش بینی های ناشی از بحث کاهش نرخ تورم در اقتصاد حاکی از این است که قیمت مسکن در سال آینده افزایش نمی یابد.
قیمت مسکن در سال آینده افزایش نمی یابد/ استمرار رکود در بخش مسکن عامل بی‌تحرکی قیمت‌ها رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، با بیان اینکه بازار مسکن متاثر از بسیاری از عوامل اقتصادی است،گفت: پیش بینی های ناشی از بحث کاهش نرخ تورم در اقتصاد حاکی از این است که قیمت مسکن در سال آینده افزایش نمی یابد. https://cdn.icana.ir/d/019/201607108559360383.jpg قیمت,مسکن,در,سال,آینده,افزایش,نمی,یابد/,استمرار,رکود,در,بخش,مسکن,عامل,بی‌تحرکی,قیمت‌ها Icana

محمدرضا پورابراهیمی درگفت وگو باخبرنگارخبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه بازار مسکن متاثر از بسیاری از عوامل اقتصادی است،گفت:اگر وضعیت اقتصاد ایران با کاهش نرخ تورم که تاکنون تعریف شده مدیریت شود،بخش مسکن قابل ارتقا نخواهد بود.

نماینده مردم کرمان و راور درمجلس شورای اسلامی،با تاکید براینکه سیاست های سرکوب قیمتی در اجزای بخش مسکن در اقتصاد کشور سایه انداخته است،افزود: رکود موجود در مسکن بسیاری از مشاغل مرتبط را نیز درگیر مشکلات اساسی کرده است.

استمرار رکود در بخش مسکن تحرک قیمتی دراین بخش را دور از ذهن می کند

وی با بیان اینکه استمرار رکود در بخش مسکن تحرک قیمتی در این بخش را دور از ذهن می کند،تصریح کرد: رکود جهانی نیز یکی از عوامل دیگری است که به وضعیت فعلی بازار مسکن دامن زده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم،با تاکید بر اینکه عوامل داخلی از جمله علایم ناشی از تغییرات نرخ ارز در بازار مسکن تاثیر دارد،گفت:عدم پیش بینی درخصوص خروج از رکود به معنی رونق کامل نه اینکه به وضعیت عادی برسیم و پیش بینی های ناشی از بحث کاهش نرخ تورم در اقتصاد حاکی از این است که پیش بینی مثبتی در خصوص افزایش قیمت مسکن در سال آینده وجود ندارد.

بازار مسکن متاثر از قیمت نفت

پورابراهیمی داورانی با اشاره به بررسی های صورت گرفته در بحث حرکت بازار مسکن،افزود:هر زمان که قیمت نفت در اقتصاد ایران افزایش یافته و بودجه سالانه نیز رشد داشته،رابطه میان افزایش قیمت نفت و مسکن مستقیم بوده است.

وی ادامه داد: اقتصاد ایران ،اقتصادی نفتی بوده و با رشد قیمت نفت بازار مسکن ساماندهی خواهد شد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی،یادآور شد:آثار ناشی از تغییرات قیمت نفت در مجموعه قیمت های جهانی و بازار مسکن مشهود است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet