پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1388/02/30 10:49:00
سرویس صحن

رد اخطار اصل 75 قانون اساسی در مورد طرح تعیین تکلیف استخدامی حق‌التدریسان

**نمایندگان مجلس شورای اسلامی اخطار اصل ۷۵ قانون اساسی در مورد طرح تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سواد آموزی را وارد ندانستند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "احمد توکلی" در جلسه‌ علنی روز چهارشنبه در حین قرائت گزارش کمیسیون آموزش و تحقیقات در مورد طرح تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سواد آموزی در وزارت آموزش و پرورش طی یک تذکر آیین نامه‌ای اظهار داشت: براساس برآورد مرکز پژوهش‌های مجلس، این طرح هزینه 150 میلیارد تومانی معلمین حق‌التدریسی و آموزشیاران را به 850 میلیارد تومان اضافه می‌کند.

وی افزود: حتی اگر این برآورد را گزاف بدانیم، بازهم محل تامین هزینه‌ها در طرح مشخص نشده است و این در تعارض آشکار با اصل 75 قانون اساسی است.

توکلی خاطر نشان کرد: براساس اصل 75 قانون اساسی باید محل تامین هزینه‌ها، در طرح مشخص باشد.

نماینده تهران گفت: هیات رییسه مجلس در پذیرش این طرح اشتباه کرده است چون طرح مزبور دارای بار مالی است.

این گزارش می‌افزاید: برخی نمایندگان به هنگام تذکر توکلی با فریاد دو دو مخالفت خود را با اظهارات وی اعلام می‌کردند که توکلی در واکنش به‌ آنها گفت: اگر تا صبح دو دو بگویید نهایتاً نظر مجلس موقع رای دادن مشخص می‌شود.

"علی لاریجانی" در پاسخ به این تذکر با بیان اینکه باید دو موضوع را از هم جدا کنیم اظهار داشت: دوستان ما در نهضت مدت‌ها است مشکل دارند و باید وضعیت استخدامی‌شان روشن شود به همین دلیل بود که این طرح را برای بررسی به کمیسیون آموزش و تحقیقات فرستادیم.

وی افزود: اما اخطار از وجه دیگر وارد است و آن موضوع داشتن بار مالی این طرح است. لذا از نمایندگان رای گیری می‌کنیم که اخطار را وارد می‌دانند یا خیر.

این گزارش می‌افزاید: رییس مجلس شورای اسلامی این اخطار را به رای ‌گذاشت که نمایندگان با 93 رای موافق، و 99 رای مخالف از مجموع 193 رای دهنده این اخطار را وارد ندانستند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet