ایام محرم 1398
1388/02/30 10:48:00
سرویس بین الملل
رییس گروه دوستی پارلمانی ایران اعلام کرد:

حمایت ایران از سیاست‌های استقلال‌طلبانه بولیوی

**رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و بولیوی در دیدار بار رییس جمهور این کشور اعلام کرد: نظام جمهوری اسلامی ایران از سیاست‌های استقلال‌طلبانه بولیوی در عالی‌ترین سطح حمایت می‌کند.

به گزارش خانه ملت، "ارسلان فتحی‌پور" که در راس هیاتی از اعضای این گروه به لاپاز سفر کرده است، شامگاه سه‌شنبه در محل کاخ ریاست جمهوری بولیوی با "اوو مورالس" رییس جمهوری این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

فتحی‌پور در این دیدار با ابلاغ سلام‌های گرم مسئولین کشورمان به رئیس جمهور بولیوی با اشاره به مناسبات رو به گسترش در کشور گفت: اهتمام مجلس شورای اسلامی در تصویب موافقتنامه همکاری دو کشور نشان از اراده ملت و دولت ما برای بسط و توسعه روابط با بولیوی دارد.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به پروژه‌های در دست ساخت و اجرای ایران در بولیوی گفت: نظام جمهوری اسلامی ایران از سیاست‌های استقلال‌طلبانه بولیوی در عالی‌ترین سطح حمایت می‌کند و حضور ایران در پروژه‌های عمرانی، صنعتی بولیوی نشان از این مهم دارد.

ارسلان فتحی‌پور در ادامه این دیدار با تقدیر و تشکر از اقدام انقلابی مردم و دولت بولیوی در محکومیت رژیم اشغالگر قدس و جنایات این رژیم بر علیه ملت مظلوم فلسطین در غزه گفت: امیدواریم روز بروز شاهد گسترش همکاری دو کشور در زمینه مسائل بین‌المللی بویژه جنبش عدم تعهد و مبارزه با قدرت‌های استعمارگر باشیم.

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و بولیوی در ادامه این دیدار با تاکید بر گسترش همکاری‌های منطقه‌ای دو کشور در زمینه توسعه مناسبات فی‌مابین اظهار امیدواری کرد تا تدابیر لازم از سوی دولت بولیوی در شکل‌گیری هرچه بیشتر همکاری‌های منطقه‌ای هرچه سریعتر صورت پذیرد.

اوو مورالس نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از سفر هیات پارلمانی کشورمان به بولیوی گفت: حضور اعضای گروه دوستی پارلمانی ایران و بولیوی در لماپاز نشان از تعهدی است که جمهوری اسلامی ایران برای استحکام و افزایش روابط خود با بولیوی قائل است.

رئیس جمهور بولیوی در ادامه این دیدار با خاطرنشان ساختن اینکه آمریکای لاتین در یک وضعیت تاریخی از نظر حرکت به طرف دمکراسی قرار دارد گفت: دیدار حیاتی جمهوری اسلامی ایران در مقطع حساس کنونی از منطقه آمریکای لاتین نشان از تعامل والای ملت و دولت شما برای این منطقه است.

مورالس در این دیدار با تقدیر و تشکر از همکاری‌های صورت گرفته از سوی ملت و دولت جمهوری اسلامی در زمینه توسعه این کشور گفت: امیدواریم این همکاری‌ها که نشان از اهمیتی است که جمهوری اسلامی ایران برای ملت بولیوی قائل است روز به روز گسترش یابد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet