انتخابات ریاست جمهوری
1388/02/30 07:38:00
سرویس بین الملل

دیدار گروه دوستی پارلمانی ایران با وزیر خارجه بولیوی

**"ارسلان فتحی‌پور" رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و بولیوی که در راس هیاتی از اعضای این گروه به لاپاز سفر کرده است، پیش از ظهر روز سه‌شنبه در محل وزارت خارجه بولیوی با "داوید چوکه اوآنکا" وزیر خارجه این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش خانه ملت، فتحی‌پور در این دیدار با اشاره به مناسبات خوب دو کشور بویژه در سال‌های اخیر لزوم بسط و گسترش هرچه بیشتر روابط را خاطرنشان ساخت و گفت: مجلس شورای اسلامی آمادگی دارد قوانین لازم جهت توسعه مناسبات فی ما بین را تصویب نماید تا کلیه ظرفیت‌های ارتباطات دو کشور به صورت قانونی منتج به نتیجه گردد.

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در ادامه این دیدار با یادآوری لزوم همکاری‌های دو کشور در زمینه‌های مختلف افزود: این همکاری‌ها می‌تواند سرمنشاء فعالیت‌های منسجم و فشرده کشورهای در حال توسعه براساس محور جنوب - جنوب پیگری شود.

رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و بولیوی در ادامه این دیدار با اشاره به مبارزات مردم کشورمان در کسب استقلال و حق تعیین سرنوشت و امتناع از پذیرش سلطه بیگانگان که منجر به پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری حضرت امام خمینی(ره) گردید، گفت: امیدوارم ملت و دولت بولیوی نیز در مبارزات خود در مسیر استقلال و آزادی و کسب توانمندی‌های اقتصادی، سیاسی به موفقیت‌های چشم گیری نائل گردد.

ارسلان فتحی‌پور در ادامه این دیدار با تقدیر از موضع انقلابی مردم و دولت بولیوی در محکومیت جنایات رژیم اشغالگر قدس بر علیه ملت مظلوم فلسطین در غزه گفت: همکاری‌های دو کشور ایران و بولیوی در زمینه مسائل بین‌المللی و بویژه جنبش عدم تعهد و اتحادیه بین المجالس جهانی می‌تواند زمینه‌های فعالیت‌های منطقه‌ای را افزایش دهد.

داویدچوکه اوآنکا نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از سفر گروه پارلمانی ایران به بولیوی گفت: این سفرها نشان از همدلی مسوولین و مردم دو کشور در بسط و گسترش مناسبات فی مابین است.

وزیر خارجه بولیوی همچنین در این دیدار با اشاره به پیشرفت‌های کشورمان در زمینه‌های علمی و صنعتی تکنولوژیکی خواستار همکاری‌های هرچه بیشتر جمهوری اسلامی ایران در صنایع زیرساخت نفت و گاز کشورش گردید و گفت: امیدوارم بتوانیم در استفاده از تجربیات و انتقال تکنولوژی صنعتی از کشور ایران بویژه در ایجاد کانال تلویزیونی کارخانه سیمان و صنایع نفت و گاز بهره‌مند گردیم تا گام‌های عملی‌تری در زمینه همکاری‌های کشورهای عضو جنبش عدم تعهد صورت پذیرد.

شایان ذکر است که در این دیدار حسینیان و رسایی نمایندگان تهران و اوریسی کفیل سفارت جمهوری اسلامی ایران در بولیوی نیز حضور داشتند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet