حلول ماه ربیع الاول
1395/08/07 11:28:18
سرویس سیاسی
نوریان با اشاره به قطعنامه اتحادیه اروپا برای عادی سازی روابط با ایران:

قطعنامه اخیر اروپا در صورت عملی شدن مناسب است/ جدایی اروپا از آمریکا خوش باوری است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قطعنامه اخیر اروپا برای عادی سازی روابط با تهران مثبت است، تاکیدکرد: اما خوش باوری است که تصور کنیم اروپا راه خود را از آمریکا در قبال ایران جدا کرده است.
قطعنامه اخیر اروپا در صورت عملی شدن مناسب است/ جدایی اروپا از آمریکا خوش باوری است عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قطعنامه اخیر اروپا برای عادی سازی روابط با تهران مثبت است، تاکیدکرد: اما خوش باوری است که تصور کنیم اروپا راه خود را از آمریکا در قبال ایران جدا کرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606104428701661.jpg قطعنامه,اخیر,اروپا,در,صورت,عملی,شدن,مناسب,است/,جدایی,اروپا,از,آمریکا,خوش,باوری,است Icana

اردشیر نوریان در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به قطعنامه اخیر اتحادیه اروپا برای عادی سازی روابط با تهران، اظهار داشت: قطعنامه پارلمان اروپا گام مثبتی ارزیابی می شود، کشورهای اتحادیه اروپا عضو بازیگران صحنه بین الملل هستند و با توجه به انسجام و همگرایی که در سیاست خارجی دارند اعلام مواضعشان می تواند پر اهمیت باشد.

نماینده مردم شهرکرد در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: باتوجه به اینکه یکی از انتظارات ما در خوزه سیاس خارجی تسهیل و افزایش سطح روابط خارجی کشور است قطعنامه اتحادیه اروپا در این راستا قابل ارزیابی است و امیدوارم هستیم گام های عملی در ادامه به دنبال داشته باشد.

وی گفت: با توجه به رابطه اروپا و مخصوصا بازیگران اصلی از جمله انگلیس، فرانسه و آلمان با ایالاات متحده این تصور که اروپا مسیر جداگانه ای نسبت به ما اتخاذ کردند تصور خوش باورانه است، آنها در راهبردهایشان با امریکا همراه هستند.

نوریان تاکیدکرد: در برخی تحلیل ها می توان گفت که  اروپا توان اتخاذ راهبرد مجزا و مستقل از ایالات متحده در مسائل مهم بین المللی مثل مسائل ایران را ندارد، در هر صورت تصویب قطعنامه را اقدام مثبتی ارزیابی می کنیم که ایران باید از آن استقبال کند.

این نماینده در ادامه به لحن قطعنامه اشاره کرد و گفت: البته ملاحظه ای در قطعنامه وجود دارد، لحن قطعنامه در برخی موارد از عرف بین الملل خارج است به هیچ عنوان اتحادیه اروپا حق ندارد باید و نبایدی برای ایران تعیین کند، باید و نباید جمهوری اسلامی در سیاست خارجی بر اساس قانون اساسی، منویات مقام معظم رهبری  و اهداف و منافع ملی تشکیل می شود، بنابراین هیچ کشوری اجازه دخل  وتصرف در این زمینه را ندارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: با وجود اینکه برخی از بندها با لحن نادرست تنظیم شده بود اما مجمع قطعنامه را مثبت ارزیابی می کنیمد و امیدواریم به اقدامات عملی منجر شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet