هدر موبایل
1388/02/30 09:49:00
سرویس بین الملل
حسینیان در دیدار رئیس کمیسیون دولت مجلس بولیوی:

دشمن از نزدیکی دو کشور مستقل ابراز ناراحتی می‌کند

**رئیس کمیسیون سیاست داخلی و شوراهای مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دشمن مشترک ما و شما از نزدیکی دو کشور مستقل ابراز ناراحتی می‌کند نشان‌دهنده اهمیت خاصی است که جمهوری اسلامی ایران و بولیوی در سطح معادلات جهانی دارند.

"روح‌الله حسینیان" عصر روز سه‌شنبه در محل مجلس بولیوی "آلخاندرو پنیاروخاس" رییس کمیسیون دولت مجلس نمایندگان بولیوی دیدار و گفت و گو کرد.

حسینیان در این دیدار با اشاره به مبارزات استقلال طلبانه مردم بولیوی علیه استعمار گفت: ما از زمان مبارزه خود علیه رژیم گذشته ایران و امپریالیسم، در جریان مبارزه مردم بولیوی علیه استعمار بوده‌ایم و برای مبارزه مردم بولیوی احترام خاصی قائل هستیم.

رئیس کمیسیون سیاست داخلی و شوراهای مجلس شورای اسلامی در ادامه این دیدار با اشاره به دشمنی کشورهای استعمارگر علیه ملت‌های مستقل بویژه ایران و بولیوی گفت: اینکه دشمن مشترک ما و شما از نزدیکی دو کشور مستقل ابراز ناراحتی می‌کند نشان‌دهنده اهمیت خاصی است که جمهوری اسلامی ایران و بولیوی در سطح معادلات جهانی دارند.

روح‌الله حسینیان در ادامه این دیدار آمادگی کشورمان را در زمینه انتقال تجربیات در خصوص مبارزه با مواد مخدر و جرم‌های سازمان یافته را به طرف بولیویایی اعلام داشت.

آلخا ندرو پنیاروخاس نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از سفر گروه دولتی پارلمانی ایران به بولیوی به نقش بارز جمهوری اسلامی ایران در معادلات جهانی اشاره کرد و گفت: دوستی دو ملت ایران و بولیوی و دولت‌های دو کشور نشان از تعاملات عمیق فرهنگی دو ملت دارد.

این گزارش حاکی است، در ادامه این دیدار طرفین پیرامون همکاری‌های مشترک دو کمیسیون به بحث و تبادل نظر پرداختند.

شایان ذکر است ارسلان فتحی‌پور رئیس گروه دوستی ایران و بولیوی، حمید رسایی نماینده تهران و ادریسی کفیل سفارت جمهوری اسلامی ایران در لاپاز در این دیدار حضور داشتند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet