هدر موبایل
1395/08/07 10:32:50
سرویس اقتصادی
نورزوی:

ستاد مبارزه با قاچاق کالا در مبادی ورودی کشور مستقر شود/ باید برای مناطق آزاد فکر دیگری کرد

عضو هیئت رئیسه کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی گفت: ستاد مبارزه با قاچاق کالا باید با ورود به کار میدانی در مبادی ورودی کشور مستقر شود.
ستاد مبارزه با قاچاق کالا در مبادی ورودی کشور مستقر شود/ باید برای مناطق آزاد فکر دیگری کرد عضو هیئت رئیسه کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی گفت: ستاد مبارزه با قاچاق کالا باید با ورود به کار میدانی در مبادی ورودی کشور مستقر شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201606106486681294.jpg ستاد,مبارزه,با,قاچاق,کالا,در,مبادی,ورودی,کشور,مستقر,شود/,باید,برای,مناطق,آزاد,فکر,دیگری,کرد Icana

حسن نوروزی درگفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به بالارفتن حجم کالای قاچاق در کشور و آمارهایی که دراین خصوص از سوی مسئولان ارائه می شود،گفت:آنچه که رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در کمیسیون حقوقی مطرح کرد؛این بود که نسبت به سه سال گذشته میزان کالای قاچاق به 15 میلیارد دلار کاهش یافته است.

 وی همچنین با بیان اینکه مسئولان ستاد مبارزه با قاچاق خود را مجری مبارزه با این پدیده نمی دانند،خاطرنشان کرد: آن ها مدعی هستند که  در این حوزه  تنها طراح و برنامه ریز بوده و  مبارزه با قاچاق کالا برعهده تعزیرات حکومتی و نیروی انتظامی است.

نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی،خاطرنشان کرد:متاسفانه ستاد مبارزه با قاچاق کالا مبادی ورودی را رها کرده و پس از وورد کالای قاچاق به کشور با عرضه کننده مبارزه می کنند؛درحالی که اصل بر جلوگیری از فعالیت افرادی است که سرمنشاء هستند.

نوروزی همچنین با اشاره به وورد کالای قاچاق از مناطق آزاد ،تصریح کرد: متاسفانه مناطق آزاد،به معنای واقعی کلمه آزاد هستند و بودجه آن ها زیر نظر مجلس نیست؛اما باید فکر اساسی برای مناطق آزاد کرد و بودجه آن در بودجه عمومی کشور و تحت نظارت مجلس قرار گیرد.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در مناطق آزاد به دلیل عدم نظارت جدی و دقیق ، باندهای تخلف شکل می گیرند که اجناس خارجی را با زد و بند وارد کرده و با قیمت مشخص در شهرهای بزرگ کشور تحویل می دهند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet