هدر موبایل
1395/08/09 10:11:33
سرویس سیاسی
نوریان:

پیوند عراق به سیاست های ایران در اوپک به دلیل تقابل با عربستان است/ گسترش جبهه تقابلی با ایران در حوزه اقتصادی از سوی ریاض

نماینده مردم شهرکرد در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت ریاض جبهه مقابل خود با جمهوری اسلامی را توسعه داده و در مسائل اقتصادی نیز به دنبال تحت فشار قرار دادن ایران است.
پیوند عراق به سیاست های ایران در اوپک به دلیل تقابل با عربستان است/ گسترش جبهه تقابلی با ایران در حوزه اقتصادی از سوی ریاض نماینده مردم شهرکرد در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت ریاض جبهه مقابل خود با جمهوری اسلامی را توسعه داده و در مسائل اقتصادی نیز به دنبال تحت فشار قرار دادن ایران است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606104428701661.jpg پیوند,عراق,به,سیاست,های,ایران,در,اوپک,به,دلیل,تقابل,با,عربستان,است/,گسترش,جبهه,تقابلی,با,ایران,در,حوزه,اقتصادی,از,سوی,ریاض Icana

اردشیر نوریان در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت با اشاره به امتناع عراق از فریز نفتی و ضررعربستان سعودی گفت: وضعیت ما و عربستان در جبهه اقتصادی مکملی از وضعیت ما و این کشور در جبهه امنیتی است.

وی افزود: عربستان با اتخاذ سیاست های  توسعه طلبانه و خارج از حقوق و قوانین بین المللی با پشتیبانی و حمایت تسلیحاتی از داعش و گروههای تروریستی سعی بر کاهش نفوذ جمهوری اسلامی ایران در منطقه دارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطرنشان کرد:عربستان احساس می کند که در منطقه در نقطه پائین تری نسبت به ما قرار دارد و تحت فشار قرار گرفته است.

وی ادامه داد: از سوی دیگر، بعضی از واکنش هایی که عربستان نشان می دهد ناشی از مشکلات داخلی این کشور است از این رو، آن ها قصد کنترل و  سرپوش گذاشتن بر این مشکلات را دارند.

نماینده مردم شهرکرد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آثار توسعه طلبی عربستان در سال های اخیر برای این کشور دستاورد جدی نداشته است، افزود: دولت ریاض جبهه مقابل خود را با جمهوری اسلامی توسعه داده و علاوه بر موضوعات امنیتی و سیاسی در اقتصاد نیز تلاش می کند که به ایران فشار وارد کند.

نوریان با بیان اینکه عراق به لحاظ تاریخی، فرهنگی، اعتقادی و جغرافیایی ادامه داد: ما و عربستان عضو اوپک هستیم و اگر آن ها بتوانند سیاست خصمانه خود را در اوپک نیز پیش ببرند طبیعتا بر منابع در آمدی ما اثر گذاشته اند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عراق جزء به هم پیوسته با جمهوری اسلامی ایران است تصریح کرد: مواضع مشترک تهران و بغداد می تواند این دو کشور را در تقابل با سیاست های توسعه طلبانه عربستان کنار یکدیگر قرار دهد، بنابراین در جبهه اقتصادی نیز می توانیم با عراق به طور مشترک عمل کنیم و پیوند عراق به سیاست های ایران در اوپک نیز به همین دلیل است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet