هدر موبایل
1395/08/12 09:29:08
سرویس اجتماعی
نمایندگان مردم در مجلس انتقاد کردند:

تعلل دولت در ارایه لایحه حمایت از محیط بانان/ اولتیماتوم مجلس به دولت برای تدوین طرح دو فوریتی

نمایندگان مردم در خانه ملت با انتقاد از کندی روند بررسی لایحه حمایت از محیط بانان تاکید کردند در صورت تاخیر بیشتر دولت در ارایه لایحه، مجلس طرح دو فوریتی حمایت از محیط بانان را ارایه خواهد کرد.
تعلل دولت در ارایه لایحه حمایت از محیط بانان/ اولتیماتوم مجلس به دولت برای تدوین طرح دو فوریتی نمایندگان مردم در خانه ملت با انتقاد از کندی روند بررسی لایحه حمایت از محیط بانان تاکید کردند در صورت تاخیر بیشتر دولت در ارایه لایحه، مجلس طرح دو فوریتی حمایت از محیط بانان را ارایه خواهد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201611105291414763.jpg تعلل,دولت,در,ارایه,لایحه,حمایت,از,محیط,بانان/,اولتیماتوم,مجلس,به,دولت,برای,تدوین,طرح,دو,فوریتی Icana

خبرگزاری خانه ملت - گروه اجتماعی - گل زری فرخنده‌بخش؛ به دنبال شهادت سه محیط بان کشور از سوی شکارچیان غیرمجاز در تیرماه سال جاری، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست از تدوین لایحه حمایت از محیط بانان برای رفع مشکلات بی شمار این قشر خبر داد اما با گذشت چهار ماه هنوز خبری از ارائه این لایحه به مجلس نیست و همچنان در دولت متوقف مانده است.

نمایندگان مردم در مجلس معتقد هستند هرچند چندین ماه است سازمان حفاظت محیط زیست لایحه حمایت از محیط بانان را تدوین و به دولت ارائه کرده اما دولت همچنان در تصویب و ارائه آن به مجلس تعلل می کند در حالی که با تصویب و اجرای این لایحه می توان در جهت رفع مشکلات محیط بانان گام های جدی برداشت.

نمایندگان مردم در خانه ملت با تاکید بر لزوم تشدید مجازات شکارچیان غیرمجاز مطرح کردند حمایت های قضایی، اقتصادی و اجتماعی از محیط بانان باید به صورت جدی مورد توجه قرار گیرد و همانطور که نیروی نظامی و انتظامی کشور در حین ماموریت و در مقابله با اشرار با اقتدار تمام از سلاح خود استفاده می کنند باید تمهیداتی اندیشیده شود تا محیط بانان هم در مواجهه با شکارچیان غیرمجاز و متعدیان به محیط زیست از سلاح خود استفاده کنند.

 

شاعری: انتقاد از کندی روند بررسی لایحه حمایت از محیط بانان در دولت/ لزوم ارائه سریع تر لایحه به مجلس

علی محمد شاعری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، از مجروح شدن محیط بان آستارایی از سوی شکارچیان غیرمجاز ابراز تاسف کرد و افزود: متاسفانه لایحه حمایت از محیط بانان بعد از گذشت چندین ماه هنوز مراحل قانونی خود را طی نکرده و ما همچنان منتظر ارائه این لایحه به مجلس هستیم.

علی محمد شاعری 34067510/18/2016 12:05:50 PMhttp://media.icana.ir/Image/2016/10/201610104573478557_Thum.jpg
علی محمد شاعری

 

نماینده مردم بهشهر، گلوگاه و نکا، در مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از اینکه مسیر بررسی لایحه حمایت از محیط بانان در دولت به کندی پیش می رود، تصریح کرد: با توجه به ضرورت حمایت از محیط بانان، حفظ محیط زیست و حمایت از محیط بانان در مواجهه با شکارچیان غیرمجاز و جلوگیری از تجاوز و تعدی به عرصه های محیط زیست نیاز است هر چه سریع تر این لایحه به مجلس ارائه شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم با تاکید بر اینکه بی شک مجلس از هیچ گونه تلاشی برای تصویب لایحه حمایت از محیط بانان فروگذار نخواهد کرد، گفت: همانطور که کمیسیون کشاورزی تمامی اهتمام خود را برای تصویب لایحه آلودگی هوا به کار برد بنابراین به دنبال آن خواهیم بود که در جهت حمایت از محیط بانان نهایت تلاش خود را داشته باشیم.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه دولت در بررسی لوایحی که در جهت حفظ محیط زیست، کشاورزی و آب است باید سرعت عمل بیشتری داشته باشد، تصریح کرد: انتظار  می رود دولت هر چه سریع تر  لایحه حمایت از محیط بانان را به مجلس ارائه کند.

دلخوش: کمیسیون کشاورزی مجلس پیگیر آخرین وضعیت لایحه حمایت از محیط بانان در دولت شود

سیدکاظم دلخوش اباتری، سخنگوی فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس هم در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با ابراز تاسف از مجروح شدن محیط بان آستارایی از سوی شکارچیان غیرمجاز طی هفته های اخیر، افزود: کمیسیون کشاورزی مجلس باید به صورت جدی پیگیر ارائه لایحه حمایت از محیط بانان از سوی دولت باشد.

کاظم دلخوش اباتری 3406757/10/2016 2:16:25 PMhttp://media.icana.ir/Image/2016/07/201607109023567171_Thum.jpgکاظم دلخوش اباتری
کاظم دلخوش اباتری

 

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه محیط بانان از اقشار آسیب پذیر جامعه و محیط بانی از مشاغل سخت کشور محسوب می شود، بر لزوم ارائه هرچه سریع‌تر لایحه محیط بانان به مجلس تاکید کرد و یادآور شد: هر گونه حمایت مجلس از محیط بانان مستلزم ارائه سریع تر لایحه حمایت از محیط بانان از سوی دولت به مجلس است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس باید پیگیری لایحه حمایت از محیط بانان را در دستور کار خود قرار دهد از وضعیت معیشتی، اجتماعی و قضایی محیط بانان انتقاد کرد وگفت: متاسفانه نسل برخی از گونه‌های نادر جانوری در معرض خطر انقراض قرار دارد و همچنین جنگل ها و منابع طبیعی کشور وضعیت خوبی ندارد بنابراین اگر به دنبال بهبود وضعیت جنگل ها و گونه های نادر جانوری هستیم باید نسبت به بهبود وضعیت معیشتی و رفع مشکلات محیط بانان، قرق بانان و جنگل بانان اقدام کنیم.

سخنگوی فراکسیون محیط زیست وتوسعه پایدار مجلس شورای اسلامی، بر ضرورت تشدید مجازات شکارچیان غیرمجاز تاکید کرد و ادامه داد: البته در کنار تشدید مجازات شکارچیان غیرمجاز باید به موضوع آموزش و فرهنگ سازی مناسب برای کاهش تخلفات شکار و صید هم توجه کرد زیرا در این رابطه ضعف فرهنگ دیده می شود و شاهد فرهنگ سازی مناسبی از سوی صداوسیما و مطبوعات نیستیم.

کوچکی نژاد: انتقاد از تاخیر در ارائه لایحه حمایت از محیط بانان/امکان استفاده از سلاح برای محیط‌بانان فراهم شود

جبار کوچکی نژاد، نایب رئیس فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس هم در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با ابراز تاسف از مجروح شدن محیط بان آستارایی از سوی شکارچیان غیرمجاز با تاکید بر اینکه فراکسیون محیط زیست مجلس به صورت جدی پیگیر رفع مشکلات محیط بانان است، تصریح کرد: بار دیگر به خانم ابتکار هشدار می دهیم که لایحه حمایت از محیط‌بانان را هرچه سریع‌تر به مجلس ارائه کند و چنانچه سریع تر نسبت به این کار اقدام نکند باید در مجلس پاسخگو باشد.

جبار کوچکی نژاد 3406756/28/2016 12:37:30 PMhttp://media.icana.ir/Image/2016/06/201606109516981969_Thum.jpgجبار کوچکی نژاد
جبار کوچکی نژاد

 

نماینده مردم رشت درمجلس شورای اسلامی، با ابراز تاسف از مجروح و زخمی شدن محیط بان آستارایی از سوی شکارچیان غیرمجاز از تاخیر دولت در ارائه لایحه حمایت از محیط بانان به مجلس انتقاد کرد وگفت: هرچند قرار بود دولت هرچه سریع‌تر لایحه مذکور را به مجلس ارائه کند اما متاسفانه همچنان در ارائه آن تعلل می‌کند در حالی که خطرات زیادی از سوی شکارچیان غیرمجاز این قشر مظلوم و بی‌دفاع را تهدید می‌کند.

کوچکی‌نژاد بر ضرورت تشدید مجازات شکارچیان غیرمجاز تاکید کرد و گفت: میزان مجازات متعدیان به حافظان محیط زیست باید به گونه ای باشد که دیگر هیچ شکارچی غیرمجازی جرات تعدی و تجاوز به محیط بانان را نداشته باشد.

وی بر لزوم پرداخت سریع‌تر دیه محیط بانان شهید و افزایش حمایت ها از آنها تاکید کرد و گفت: سازمان حفاظت محیط زیست باید حمایت‌های لازم را از محیط بانان آسیب دیده در دستور کار خود قرار داده و به عنوان متولی تلاش جدی برای پیگیری سریع تر پرونده آنها داشته باشد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، شغل محیط بانی را شغلی بسیار پرخطر و طاقت فرسا خواند و گفت: با وجود تمامی مشکلات و خطراتی که از سوی شکارچیان غیرمجاز حافظان طبیعت را تهدید می‌کند اما این قشر با تمام توان از محیط‌زیست و گونه های نادر جانوری حفاظت می‌کنند درحالی که با مشکلات معیشتی، اجتماعی، قضایی زیادی دست و پنجه نرم می کنند.

نائب رئیس فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه حمایت های قضایی، اقتصادی و اجتماعی از محیط بانان به صورت جدی باید مورد توجه قرار گیرد، تصریح کرد: همانطور که نیروی نظامی و انتظامی کشور در حین ماموریت و در مقابله با اشرار با اقتدار تمام از سلاح خود استفاده و در صورت تعدی اشرار و قانون شکنان به آنها بالاترین مجازات برای متعدیان در نظر گرفته می شود بنابراین باید تمهیداتی اندیشیده شود تا محیط بانان هم در مواجهه با شکارچیان غیرمجاز و متعدیان به محیط زیست بتوانند از سلاح خود استفاده کنند.

 

حسین زاده: انتقاد از تاخیر دولت در ارائه لایحه حمایت از محیط بانان/ ارائه طرح دوفوریتی در صورت عدم تعیین تکلیف لایحه

عبدالکریم حسین زاده، نایب رئیس فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس نیز در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، از تاخیر دولت در ارائه لایحه حمایت از محیط بانان انتقاد و بر لزوم ارائه هر چه سریع تر این لایحه از سوی دولت به مجلس تاکید کرد و گفت: هر چند چندین ماه است سازمان حفاظت محیط زیست این لایحه را تدوین و به دولت ارائه کرده اما همچنان دولت در تصویب و ارائه آن به مجلس تعلل می کند در حالی که با تصویب و اجرای این لایحه می توان در جهت رفع مشکلات محیط بانان گام های جدی برداشت.

عبدالکریم حسین زاده 3406757/4/2016 3:53:54 PMhttp://media.icana.ir/Image/2016/07/201607104477410620_Thum.jpgعبدالکریم حسین زاده
عبدالکریم حسین زاده

 

نماینده مردم نقده و اشنویه در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: اگر دولت هر چه سریع تر این لایحه را تعیین تکلیف و به مجلس ارائه نکند بدون شک نسبت به ارائه طرح دوفوریتی حمایت از محیط بانان اقدام خواهیم کرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با انتقاد از اینکه محیط بانان از شرایط اقتصادی، معیشتی، اجتماعی و امنیتی مناسبی برخوردار نیستند، تصریح کرد: چنین شرایط و وضعیتی زیبنده این قشر مظلوم و پرتلاش نیست از این رو به صورت جدی نیاز است دولت هر چه سریع تر لایحه حمایت از محیط بانان را تعیین تکلیف کرده تا با تصویب آن  امنیت اقتصادی، امنیتی، اجتماعی و معیشتی و قضایی این قشر حاصل شود.

حسین زاده بر لزوم اصلاح قوانین، تشدید مجازات شکارچیان و همچنین بهبود وضعیت و شرایط شغلی محیط بان تاکید کرد و افزود: در جهت رفع مشکلات محیط بانان باید نسبت به رفع مشکلات زیرساختی این حوزه در میان مدت و بلند مدت توجه جدی داشت.

نایب رئیس فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس شورای اسلامی، بر لزوم افزایش آگاهی مردم و فرهنگ سازی مناسب در جهت تقویت روحیه ضدشکار تاکید کرد و گفت: در کنار تشدید مجازات شکارچیان ضرورت دارد نسبت به فرهنگ سازی مناسب و همچنین افزایش آگاهی مردم برای کاهش شکارغیرمجاز و بی رویه در کشور اقدام کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet