هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
موسوی مطرح کرد:

افزایش بهره‌وری‌شهرداری‌ها با تقویت‌شوراها/ اصلاح‌قانون شوراها به جهت رفع ابهامات ضروری است

سرویس اجتماعی
عضو مجمع نمایندگان تهران ضمن تاکید بر تقویت شوراها برای بهبود عملکرد شهرداران، گفت: با توجه به این اصل، اصلاح قانون شوراها به جهت رفع ابهامات و برداشت های متفاوت از قانون ضروری است.
چهارشنبه 12 آبان 1395 ساعت 10:09
افزایش بهره‌وری‌شهرداری‌ها با تقویت‌شوراها/ اصلاح‌قانون شوراها به جهت رفع ابهامات ضروری است عضو مجمع نمایندگان تهران ضمن تاکید بر تقویت شوراها برای بهبود عملکرد شهرداران، گفت: با توجه به این اصل، اصلاح قانون شوراها به جهت رفع ابهامات و برداشت های متفاوت از قانون ضروری است. https://cdn.icana.ir/d/019/201608107773215963.jpg افزایش,بهره‌وری‌شهرداری‌ها,با,تقویت‌شوراها/,اصلاح‌قانون,شوراها,به,جهت,رفع,ابهامات,ضروری,است Icana

سید فرید موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، ضمن اشاره به اینکه شوراهای شهر در وضعیت فعلی کارآمد نیستند، گفت: در حال حاضر نه تنها شورای اسلامی شهر تهران بلکه در تمام شوراهای شهرهای مختلف وضع به همین شکل است، در واقع ظرفیت بسیاری در شوراها وجود دارد اما از این ظرفیت به درستی استفاده نمی‌شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر بازنگری ساختار شوراها، تصریح کرد: ساز و کار شوراها باید اصلاح شود که اعمال تغییرات در خصوص تعداد اعضای شورا و افزایش کیفیت عملکرد داوطلبان از جمله موارد مهم است.

وی افزود: با توجه به اختیارات، منابع و امکاناتی که شهرداران بر حسب قانون دارند، تقویت شوراها منجر به تقویت شهرداری‌ها و بهبود عملکرد آنها خواهد شد این درحالی است که شهروندان نیز از تقویت این دو نهاد بهره‌مند خواهند شد.

موسوی با یادآوری اینکه شورای شهر را نمی‌توان شورای شهرداری‌ها قلمداد کرد، گفت: در این خصوص نمی‌توان نظر قاطع و قطعی داد اما در برخی موارد ایراداتی مطرح است و خالی از اشکال نیست، از این رو ساختار شوراها باید نظام‌مند بوده و ابهامات قانونی و برداشت‌های نادرست از قوانین نیز شفاف شود.

عضو مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس دهم، با بیان اینکه بعید به نظر می‌رسد که پیش از انتخابات سال 96 اصلاحات و تغییرات اعمال شود، گفت: در صورتی که اصلاح قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور از سوی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس به شکل دو فوریت در دستور قرار گیرد، تغییرات در انتخابات سال 96 لحاظ خواهد شد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر