هدر موبایل
1395/08/12 12:42:05
سرویس اقتصادی
فولادگر:

تفاهم نامه ایدرو و رنو در مرحله تبدیل به قرارداد است/بن رو ؛ مهمترین شریک داخلی رنو

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، با بیان اینکه تفاهم نامه" ایدرو" و" رنو" در مرحله تبدیل به قرارداد است، گفت:پس از انعقاد قرارداد نهایی بین "رنو" و هر یک از شرکت های داخلی به عنوان شریک تجاری شرکت مذکور، وزارت صنعت باید گزارشی در مورد مفاد قرارداد این شرکت خودرویی به مجلس ارائه دهد.
تفاهم نامه ایدرو و رنو در مرحله تبدیل به قرارداد است/بن رو ؛ مهمترین شریک داخلی رنو عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، با بیان اینکه تفاهم نامه" ایدرو" و" رنو" در مرحله تبدیل به قرارداد است، گفت:پس از انعقاد قرارداد نهایی بین "رنو" و هر یک از شرکت های داخلی به عنوان شریک تجاری شرکت مذکور، وزارت صنعت باید گزارشی در مورد مفاد قرارداد این شرکت خودرویی به مجلس ارائه دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/52636.jpg تفاهم,نامه,ایدرو,و,رنو,در,مرحله,تبدیل,به,قرارداد,است/بن,رو,؛,مهمترین,شریک,داخلی,رنو Icana

حمیدرضا فولادگر درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،با اشاره به تفاهم نامه منعقد شده میان "ایدرو" و "رنو" گفت:ایدرو به عنوان سازمان دولتی با رنو به تفاهم رسیده و برای انعقاد قرارداد شرکت های خودروساز وارد عمل شوند،درغیر اینصورت مخالف با اصل 44 و خصوصی سازی است.

نماینده مردم اصفهان درمجلس شورای اسلامی،با بیان اینکه تفاهم نامه "ایدرو" و "رنو "در مرحله تبدیل به قرارداد است، افزود:"ایدرو" به نام دولت در بازار خودرو نباید بیش از 20 درصد سهام داشته باشد و در این قرارداد باید میزان ساخت داخل، انتقال تکنولوژی و میزان صادرات محصول باید شفاف سازی شود.

احتمالا بخشی از قرارداد رنو و ایدرو به سایپا و بخشی به ایران خودرو اختصاص می یابد

فولادگر با بیان اینکه احتمالا بخشی از قرارداد "رنو" و "ایدرو" به سایپا و بخشی به ایران خودرو اختصاص می یابد،ادامه داد:شرکت های خودروسازی داخلی باید با شرکت های خارجی وارد مذاکره شوند و قرارداد منعقد کنند و قطعه سازان را دراین امر دخیل کنند،تا از ظرفیت های داخل استفاده شده و فناوری وارد کشور شود و پلت فرم ها مشخص شود.

وی با اشاره به حضور وزیر صنعت،معدن و تجارت در کمیسیون صنایع و معادن برای شفاف سازی قراردادهای جدید خودرویی،یادآور شد:نعمت زاده با حضور در این نشست توضیحاتی درخصوص چگونگی قرارداد "ایدرو" و "رنو" ارائه و عنوان کرد که "بن رو" به عنوان نخستین شریک تجاری "رنو"انتخاب شده است.

گزارش وزارت صنعت به مجلس پس از قرارداد نهایی با رنو

فولادگر با بیان اینکه در قانون حداکثر استفاده از توان تولید داخلی نیز،خودروسازان مکلف به استفاده از قطعات و لوازم یدکی تولید داخلی به جای قطعات وارداتی هستند، افزود:بسیاری از شرکت‌های خودروسازی خصوصی داخلی توجهی به قوانین مذکور نکرده و خودرو را با استفاده حداکثری از لوازم و قطعات خارجی تولید و عرضه می‌کنند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی،تصریح کرد:پس از انعقاد قرارداد نهایی بین "رنو" و هر یک از شرکت های داخلی به عنوان شریک تجاری شرکت مذکور، وزارت صنعت باید گزارشی در مورد مفاد قرارداد این شرکت خودرویی به مجلس و کمیسیون صنایع و معادن ارائه دهد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet