شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1395/08/14 15:31:08
سرویس سیاسی
محبی نیا:

رژیم سعودی در بیروت با اجماع لبنان تحقیر شد

نماینده مردم شاهین دژ ومیاندوآب در مجلس گفت: رژیم سعودی با اجماع لبنان روی تعیین وضعیت بیروت تحقیر شد تا ریاض شکست جدیدی را در معادلات خاورمیانه مزه کند.
رژیم سعودی در بیروت با اجماع لبنان تحقیر شد نماینده مردم شاهین دژ ومیاندوآب در مجلس گفت: رژیم سعودی با اجماع لبنان روی تعیین وضعیت بیروت تحقیر شد تا ریاض شکست جدیدی را در معادلات خاورمیانه مزه کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606100402142188.jpg رژیم,سعودی,در,بیروت,با,اجماع,لبنان,تحقیر,شد Icana

جهانبخش محبی نیا در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان این که لبنان کشوری است که به دلیل ژئوپلتیک ویژه در خاورمیانه دارای اهمیت ویژه ای است ، گفت: وضعیت عروس خاورمیانه آنچنان ویژه است که می تواند امنیت کل خاورمیانه را تحت الشعاع قرار دهد.

نماینده شاهین دژ و میاندوآب در مجلس شورای اسلامی گفت: رژیم سعودی که از ترس بیداری اسلامی تروریست های داعش و ده ها گروه تروریستی تکفیری دیگر را ایجاد کرده بود توطئه های متنوعی را در جهت کشاندن آتش جنگ سوریه به لبنان انجام داده است.

وی تصریح کرد: رژیم سعودی که امروز نزدیک ترین متحد رژیم صهیونیستی بر علیه دنیای اسلام تبدیل شده است تلاش کرد ضمن ایجاد خلا پست ریاست جمهوری زمینه توطئه های جدیدی را فراهم کند.

محبی نیا گفت: مجموعه بحران هایی که ظرف 2سال و نیم گذشته در لبنان رخ داده نشان می دهد که سعودی ها خرابکاری های منسجمی را دنبال کرده اند اما هوشمندی حزب الله آنها را ناکام گذاشت.

وی تاکید کرد: رژیم سعودی با بازنویسی ماجرای جنگ داخلی لبنان با حضور نیروهای فالانژیست به دنبال تکرار جنگ داخلی باحضور تروریست های تکفیری و درگیری فرقه ای بوده است اما انتخاب میشل عون همه سناریوها را ناکام گذاشت.

این نماینده مجلس دهم گفت: رژیم سعودی با اجماع لبنان روی تعیین وضعیت بیروت تحقیر شد تا ریاض شکست جدیدی را در معادلات خاورمیانه مزه کند.

وی گفت: تروریست های تکفیری تحت فرمان رژیم سعودی در عراق ، سوریه زمین گیر شده اند و عربستان در تهاجم به یمن تحقیر شده است حالا ناظر شادی مردم لبنان است تا جنون ریاض تشدید شود.

محبی نیا ضمن برجسته دانستن حمایت های حزب الله از ریاست جمهوری میشل عون گفت: جایگاه جریان مقاومت در لبنان با تعیین تکلیف بیروت تثبیت خواهد شد و در آینده گشایش های خوبی در بحران های لبنان پیش خواهد آمد.

پایان پیام/

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet