پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1395/08/14 14:43:16
سرویس اجتماعی
رحماندوست:

اختیارات دستگاه های مرتبط با آلودگی هوا به یک فرمانده واحد سپرده شود

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس نهم مهمترین دلیل عدم مدیریت آلودگی هوای پایتخت را تعدد دستگاه های مسئول خواند وگفت: اختیارات دستگاه های مرتبط با آلودگی هوای پایتخت باید به یک سازمان و فرمانده واحد منحصر شود.
اختیارات دستگاه های مرتبط با آلودگی هوا به یک فرمانده واحد سپرده شود عضو کمیسیون اجتماعی مجلس نهم مهمترین دلیل عدم مدیریت آلودگی هوای پایتخت را تعدد دستگاه های مسئول خواند وگفت: اختیارات دستگاه های مرتبط با آلودگی هوای پایتخت باید به یک سازمان و فرمانده واحد منحصر شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201604107118048345.jpg اختیارات,دستگاه,های,مرتبط,با,آلودگی,هوا,به,یک,فرمانده,واحد,سپرده,شود Icana

مجتبی رحماندوست در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از نبود مدیریت واحد برای حل معضل آلودگی هوای پایتخت، گفت: در مجلس نهم جلسه مجمع نمایندگان تهران چهارشنبه هر هفته با حضور تعدادی از مسئولان تشکیل می شد که آلودگی هوا موضوع برخی از این جلسات بود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس نهم، ادامه داد: اغلب مسئولان حاضر در نشست های مجمع بر این باور بودند که موضوع آلودگی هوای تهران متولیان مختلفی دارد به گونه ای که وظایف به صورت چند پاره بر عهده دستگاه های مختلفی مانند حفاظت محیط زیست، وزارت جهادکشاورزی، وزارت کشور، وزارت صنعت، معدن و تجارت و ... گذاشته شده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، افزود: تمامی مسئولانی که در رابطه با موضوع آلودگی هوای پایتخت در نشست مجمع نمایندگان مجلس نهم شرکت می کردند تاکید داشتند باید اختیارات دستگاه ها در امر آلودگی هوا به یک سازمان یا مقام واحد منحصر شده، همچنین اختیارات وزارت صنعت، معدن و تجارت هم به شخص حقیقی یا حقوقی واگذار شود به گونه ای که اختیارات در یک فرمانده واحد متمرکز شود.

رحماندوست مهمترین دلیل عدم مدیریت آلودگی هوای پایتخت را تعدد دستگاه های مرتبط با این موضوع دانست و یادآور شد: عمده علت عدم مدیریت آلودگی هوای پایتخت پراکنده بودن اختیارات در دستگاه‌های مختلف است در چنین شرایطی دستگاه ها به جای انجام وظایف محوله با مقصر جلوه دادن دیگر دستگاه ها، توپ را به زمین آنها می اندازند.

وی یادآور شد: تعدد مراکز تصمیم گیری در رابطه با آلودگی هوا باعث شده در امر کاهش آلودگی هوای پایتخت موفقیت چندانی حاصل نشود در حالی که اگر قرارگاه تاکتیکی واحدی برای مدیریت این معضل تشکیل شود و تمامی دستگاه ها از آن تبعیت کنند می توان گام مهمی در جهت کاهش آلودگی هوای پایتخت برداشت.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس نهم، ادامه داد: این قرارگاه در صورتی می تواند در جهت کاهش آلودگی هوا موفق باشد که همه دستگاه ها از برنامه های ارائه شده از سوی این قرارگاه پیروی و ملزم به انجام تمامی برنامه ها شوند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس نهم شورای اسلامی، افزود: بهتر است دولت این موضوع را به صورت آزمایشی به مدت 3 ماه در پایتخت علمیاتی و وظایف تمامی دستگاه های مرتبط با بحث آلودگی هوا را به این قرارگاه و فرمانده واحد واگذار نماید؛ هر چند مدیریت واحد شهری می تواند به رفع آلودگی هوای پایتخت کمک کند اما متاسفانه اراده ای برای این کار وجود ندارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet