هفته دفاع مقدس
1395/08/14 15:23:45
سرویس فرهنگی
صادقی خبر داد:

تشکیل کمیته‎ای برای کمک به افزایش بودجه پژوهشی دستگاه‌ها و نظارت بر نحوه هزینه‌کرد آن

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با انتقاد از اینکه بودجه‌های پژوهشی دستگاه‌ها بر روی کاغذ مانده است، از تشکیل کمیته‎ای برای کمک به افزایش بودجه پژوهشی دستگاه‌ها و نظارت بر نحوه هزینه‌کرد آن خبر داد.
تشکیل کمیته‎ای برای کمک به افزایش بودجه پژوهشی دستگاه‌ها و نظارت بر نحوه هزینه‌کرد آن عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با انتقاد از اینکه بودجه‌های پژوهشی دستگاه‌ها بر روی کاغذ مانده است، از تشکیل کمیته‎ای برای کمک به افزایش بودجه پژوهشی دستگاه‌ها و نظارت بر نحوه هزینه‌کرد آن خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606107006395063.jpg تشکیل,کمیته‎ای,برای,کمک,به,افزایش,بودجه,پژوهشی,دستگاه‌ها,و,نظارت,بر,نحوه,هزینه‌کرد,آن Icana

محمود صادقی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به پرداخت نشدن بودجه 7 هزار میلیاردی پژوهش به دستگاه‌های ذی‌ربط، گفت: دولت و مجلس باید نظارت جدی بر نحوه تخصیص بودجه پژوهشی به ارگانها، موسسات و تمامی دستگاه‌های دریافت کننده داشته باشند چراکه مقام معظم بارها نسبت به اختصاص سهمی مناسب به پژوهش در بودجه سنواتی و برنامه 5 ساله تاکید داشته‌اند؛ لذا باید از دستگاه‌ها و دیوان محاسبات به منظور اینکه چه مقدار از اعتبارات پژوهشی عملا تخصیص داده شده گزارش دریافت کرد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: برخی از دستگاه‌ها بودجه پژوهشی را به ظاهر صرف موارد پژوهشی می‌کنند اما با بررسی دقیق‌تر مشخص می‌شود این بودجه مثلا صرف برگزاری سمینار، خرید چند دستگاه رایانه یا اقلام دیگر شده؛ درواقع آن‌ها به این هزینه‌کردهای خود وجهه قانونی می‌دهند.

وی با بیان اینکه مجلس باید پس از استعلام چگونگی تخصیص بودجه پژوهشی درخصوص نحوه هزینه‌کرد آن نیز تحقیق کند، افزود: اگر بودجه در نظر گرفته شده برای بخش پژوهش از حالت "اسمی" خارج و "حقیقی" شود به یقین با همین میزان بودجه نیز می‌توان کارهای موثری را به ثمر رساند اما متاسفانه بودجه‌های نوشته شده بر روی کاغذ عملا در نظر گرفته نمی‌شوند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس همچنین خبر داد: قرار است کمیتهای جهت بررسی بودجه بخش پژوهش و دیگر دستگاه‌های مرتبط با کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به منظور کمک به افزایش بودجه آن‌ها و نظارت بر نحوه هزینه‌کرد در حین اجرا، تشکیل شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet