هدر موبایل
1395/08/14 10:26:30
سرویس اقتصادی
سبحانی فر:

توسعه صنایع معدنی به منابع ارزی تنوع می بخشد/ ضرورت حضور فعال تر بخش خصوصی در معادن

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، معتقد است که توسعه صنایع معدنی به منابع ارزی تنوع می بخشد و در همین راستا با ارایه تسهیلات مناسب، باید زمینه حضور بیشتر بخش خصوصی در کنار بخش دولتی فراهم شود.
توسعه صنایع معدنی به منابع ارزی تنوع می بخشد/ ضرورت حضور فعال تر بخش خصوصی در معادن عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، معتقد است که توسعه صنایع معدنی به منابع ارزی تنوع می بخشد و در همین راستا با ارایه تسهیلات مناسب، باید زمینه حضور بیشتر بخش خصوصی در کنار بخش دولتی فراهم شود. https://cdn.icana.ir/d/019/73498.jpg توسعه,صنایع,معدنی,به,منابع,ارزی,تنوع,می,بخشد/,ضرورت,حضور,فعال,تر,بخش,خصوصی,در,معادن Icana

رمضانعلی سبحانی فر در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تنوع و غنای ذخایر معدنی در کشور گفت: تنوع و غنای ذخایر معدنی ایران ایجاب می‌کند که با اتخاذ راهبردهای تحول آفرین و ظرفیت‌ساز در مدیریت و مهندسی این ذخایر،بخش معدن را به بخش ثروت آفرین اقتصاد تبدیل کنیم و از این طریق،زیرساختی محکم و قابل اتکا برای توسعه کشور فراهم آوریم.

نماینده مردم سزوار،جوین و جغتای در مجلس شورای اسلامی،با تاکید برضرورت پرکردن فاصله معدن با تفکر صنعتی،افزود: استقرار و استمرار گفت‌وگوهای قدرت‌های صنعتی دنیا با تمامی تشکل‌های معدنی کشور و بخش خصوصی معدن ایران ضرورت دارد،از سویی بخش معدن و صنایع معدنی پیشران اقتصاد است و با متحول ‌شدن این بخش، سایر بخش‌های صنعتی و اقتصادی کشور فعال می‌شود.

زمینه حضور بیشتر بخش خصوصی در کنار بخش دولتی در معادن با ارائه تسهیلات فراهم شود

سبحانی فر با بیان اینکه معادن باید زمینه‌ساز ایجاد شغل در کشور شوند،ادامه داد:با ارایه تسهیلات مناسب،باید زمینه حضور بیشتر بخش خصوصی درکنار بخش دولتی فراهم شود و شرکت‌هایی که با معادن قرارداد می بندند،باید از وضعیت خوب مالی، نیروهای متخصص و تجهیزات مدرن بهره‌مند باشند تا این گونه قرارداد‌ها بتواند تامین‌کننده‌ منافع ملی کشور باشد.

وی با تاکید براینکه بخش معدن و صنایع معدنی نیروی محرکه اقتصاد است،یادآور شد: با متحول‌شدن این بخش، سایر بخش‌های صنعتی و اقتصادی کشور فعال می‌شود،زیرا باید به این موضوع توجه کرد که تاثیر معدن بر صنعت است.

استفاده از تکنولوژی باید همسو با سیاست‌گذاری بخش معدن باشد

سبحانی فر افزود:اگر صنعت فولاد،سیمان، صنعت سنگ‌،کارخانه‌های سرب و روی،گچ و نظایر آن در ایران سودآور هستند،به دلیل فعالیت معادن متعدد در کشور است،چراکه درغیر اینصورت صنایع معدنی در ایران پا نمی‌گرفت و بدنبال آن اگر صنایع معدنی قدرتمند نبود، بسیاری از ارزش افزوده‌های بخش معدن ایجاد نمی‌شد.

وی با بیان اینکه بخش معدن برای تولید محصول علاوه بر سرمایه و نیروی انسانی متخصص،بیشترین وابستگی را به صنعت ساخت وسایل نقلیه و تعمیر ماشین‌آلات دارد،ادامه داد:برای تحرک بخش معدن، علاوه بر توجه به زیرساخت‌های بخش معدن در اکتشاف و بهره‌برداری، سیاست‌گذاری برای رونق بخش ساخت وسایل نقلیه و تعمیر ماشین‌آلات با استفاده از تکنولوژی باید همسو با سیاست‌گذاری بخش معدن باشد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد:سیاست‌های توسعه صادرات غیرنفتی علاوه براینکه از طریق افزایش تقاضا برای محصولات و خدمات تولید شده در داخل منجر به تحرک بخش‌های تولیدی کشور می‌شوند،با کاهش وابستگی اقتصاد به نفت و تنوع بخشیدن به منابع ارزی،رشد اقتصادی باثبات‌تری را در سال‌های آتی به وجود خواهد آورد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet