شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1395/08/14 14:37:27
سرویس سیاسی
راضی نوری مطرح کرد:

توطئه های جدید سعودی علیه لبنان دولت میشل عون

نماینده مردم شوش دانیال در مجلس با بیان این که انتخاب رئیس جمهوری لبنان اتفاقی ناخوشایند برای عربستان است گفت: ریاض برای جبران شکستی که متحمل شده است ، توطئه های جدیدی را علیه لبنان و میشل عون دنبال خواهد کرد.
توطئه های جدید سعودی علیه لبنان دولت میشل عون نماینده مردم شوش دانیال در مجلس با بیان این که انتخاب رئیس جمهوری لبنان اتفاقی ناخوشایند برای عربستان است گفت: ریاض برای جبران شکستی که متحمل شده است ، توطئه های جدیدی را علیه لبنان و میشل عون دنبال خواهد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/68218.jpg توطئه,های,جدید,سعودی,علیه,لبنان,دولت,میشل,عون, Icana

سید راضی نوری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ضمن تقبیح رفتار رژیم سعودی در خاورمیانه گف: عربستان به عنوان پدرخوانده دیکتاتورهای عرب پس از بیداری اسلامی با تروریست پروری مرتکب جنایات متعددی شده است.

نماینده مردم شوش دانیال در مجلس شورای اسلامی گفت: رژیم سعودی از فقدان مشروعیت داخلی رنج می برد ، آنها برای جبران ضعف کشنده ریاض تلاش می کنند با توسل به تروریست های تکفیری جنگ نیابتی را دنبال کنند.

وی تاکید کرد: ترس اساسی سعودی ها از مردم سالاری دینی و دموکراسی ایران است که به عنوان یک خواسته در کشورهای مختلف مطالبه می شود.

نوری گفت: عربستان در جریان شکل گیری مناقشه سوریه با حمایت همه جانبه از تروریست های تکفیری آتش جنگی خانمان سوز را شعله ور کرد اما سوریه به برکت حضور جریان مقاومت توانسته در مقابل موج تهاجم همه جانبه ایستادگی کند.

این نماینده مجلس دهم با بیان این که عربستان از اتحاد ایران و عراق به شدت خشمگین است ، گفت: لشگرکشی داعش با مشارکت مهره های بعثی اقدامی بود که عربستان دستور آن را صادر کرد اما خوشبختانه امروز می بینیم که با حضور حشدالشعبی و حشدالعشایر در کنار ارتش عراق این توطئه نیز ناکام مانده است.

وی ضمن وخیم خواندن وضعیت میدانی تهاجم سعودی به یمن ، گفت: عربستان در یمن به شکلی فاحش تحقیر شده است و همین مسئله رژیم سعودی را برآن داشته بود که با جریان مقاومت به ویژه حزب الله وارد جنگ مستقیم در لبنان شود.

راضی نوری تصریح کرد: عربستان با تحریم مهره های سیاسی سعودی و نفوذی های رژیم صهیونیستی از دو سال و نیم قبل اجازه تشکیل دولت به بیروت نداده بود. ریاض در این وضعیت تلاش می کرد با تکرار توطئه بعثی ، آتش جنگ سوریه را به خیابان های بیروت بکشاند.

وی در ادامه افزود:عربستان به دلیل جنون سعودی نه تنها به موفقیتی در برابر جریان مقاومت به موفقیتی دست نیافته است ، بلکه بخش اعظمی از دارایی های خود را از دست داده است.

نماینده مردم شوش دانیال در مجلس گفت: بحران ورشکستگی ریاض که تبعات کشنده ای در داخل عربستان داشته است در جنگ طلبی سعودی نیز نمود یافته است که نمونه بارز آن را در تمکین سعدحریری مشاهده می کنیم.

وی خاطرنشان کرد: انتخاب میشل عون به عنوان رئیس جمهوری لبنان اتفاقی است که ضمن بازگرداندن آرامش به این کشور منجر به افزایش قدرت حزب الله خواهد شد.

نوری با بیان این که ریاض برای جبران شکستی که متحمل شده است ، توطئه های جدیدی را علیه لبنان و میشل عون دنبال خواهد کرد گفت: جریان مقاومت که تاکنون توانسته توطئه های سعودی را ناکام بگذارد در وضعیت جدید قطعا آماده مواجه به مزدوران سعودی و صهیونیستی است.

وی در تشریح توطئه سعودی گفت: ایجاد اختلاف میان رئیس جمهوری و نخست وزیر قطعا نخستین توطئه سعودی است. ریاض هرلحظه ممکن است سرنوشتی نظیر آنچه که برای رفیق حریری رقم زد بر علیه سعدحریری با یک ترور بازنویسی کند.

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet