هدر موبایل
1395/08/15 15:47:05
سرویس سیاسی
صفاری نطنزی با اشاره به انتشار گزارش چهارم آژانس درباره اجرای برجام:

آژانس مسئول بررسی تعهدات ایران در برجام است/ایران بدعهدی آمریکا را در کمیسیون مشترک مطرح کند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: بررسی عملکرد گروه ۱+۵ در اجرای برجام، جزء تعهدات آژانس نیست و در توافق هسته ای برای رسیدگی به این موضوعات، کمیته مشترک تعبیه شده است، تا ایران بتواند شکایت خود از بدعهدی طرف مقابل را مطرح و رسیدگی کند.
آژانس مسئول بررسی تعهدات ایران در برجام است/ایران بدعهدی آمریکا را در کمیسیون مشترک مطرح کند عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: بررسی عملکرد گروه 1+5 در اجرای برجام، جزء تعهدات آژانس نیست و در توافق هسته ای برای رسیدگی به این موضوعات، کمیته مشترک تعبیه شده است، تا ایران بتواند شکایت خود از بدعهدی طرف مقابل را مطرح و رسیدگی کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201604107802424643.jpg آژانس,مسئول,بررسی,تعهدات,ایران,در,برجام,است/ایران,بدعهدی,آمریکا,را,در,کمیسیون,مشترک,مطرح,کند Icana

مرتضی صفاری نطنزی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به برنامه ریزی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برای ارائه چهارمین گزارش از روند اجرای برجام، گفت: بر اساس توافق هسته ای، آژانس بین المللی انرژی اتمی مسئول رسیدگی و بررسی تعهدات ایران در اجرای برجام است.

نماینده مردم نطنز در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: پس از اجرای برجام، تاکنون سه گزارش از سوی آژانس درباره عملکرد ایران در اجرای برجام منتشر شده، که هر سه گزارش موید پایبندی ایران به توافق هسته ای و تعهداتش در این عرصه بوده و قطعا گزارش آتی نیز در همین راستا خواهد بود.

وی افزود: به نظر من مسئله بررسی عملکرد گروه 1+5 در اجرای برجام، جزء تعهدات آژانس نیست و در توافق هسته ای برای رسیدگی به این موضوعات، کمیته مشترک تعبیه شده است، تا ایران بتواند شکایت خود از بدعهدی طرف مقابل را مطرح و رسیدگی کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: بر اساس گزارش اخیر مجلس، کشورهای غربی به تعهداتشان در راستای برجام به ویژه در حوزه بانکی و مالی عمل نکرده اند، بنابر این دستگاه دیپلماسی باید با دقت و جدیت این موضوعات را پیگیری کند، تا حقوق حقه ملت ایران به دست آید.

هماهنگ کننده آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اعلام کرد که گزارش چهارم این سازمان درباره برجام به زودی منتشر می‌شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet