هدر موبایل
1388/02/30 14:58:00
سرویس صحن

نمایندگان مجلس پاسخ‌ وزیر جهاد کشاورزی به سؤال نماینده هرمزگان را قانع کننده ندانستند

**نمایندگان مجلس پس از شنیدن گزارش کمیسیون و اظهارات نماینده هرمزگان و پاسخ وزیر جهاد کشاورزی با ۸۹ رای موافق، ۹۳ رای مخالف و ۶ رای ممتنع از میان۱۹۴ نماینده حاضر به قانع کننده بودن اظهارات وی رای ندادند.

ذوالقدرنماینده هرمزگان از وزیرجهاد کشاورزی با بیان اینکه درختان لیموترش باغداران بندرعباس که در اثر بیماری "جاروی جادوگر" ازبین رفته است، چرا وزارت جهاد کشاورزی از پرداخت خسارت به کشاورزان خودداری می‌کند، سوال پرسید.

این گزارش می افزاید: کمیسیون کشاورزی آب و منابع طبیعی ضمن بررسی این سوال پیشنهاد کرده بود تا این وزارتخانه با هماهنگی ذوالقدربه منطقه اعزام و ضمن برآورد خسارات باغداران، راهکارهای مقابله با این بیماری را شناسایی و درجهت تامین خسارت باغداران و رفع آلودگی و جلوگیری از انتشار بیماری تمهیدات لازم را اتخاذ کند.

وزیرجهاد کشاورزی نیزدرپاسخ گفت: ‌این بیماری از سال 1379وارد کشور شده و درختان لیمو را در استان‌های هرمزگان و کرمان آلوده کرده است.

وی ضمن بیان این مطلب که در مدت 12 سال گذشته 12درصد از باغات لیمو آلوده به این بیماری شده‌اند گفت:‌ تنها راه‌حل مقابله با این بیماری، امحاء درختان و جایگزین کردن درختان جدید است که وزارت جهاد کشاورزی از اواخر سال 85 این اقدامات را آغاز کرده است.

 اسکندری گفت: شما باید ازکسانی این سوال را بپرسید که هیچ اقدامی برای مقابله با این بیماری نکردند وفقط تا سال 85 پیشروی این بیماری را درکشورردیابی می‌کردند.

وی افزود: وزارت جهاد کشاورزی ضمن تشکیل یک تیم تخصصی برای پیگیری موضوع از طریق ستاد حوادث غیر مترقبه اعتباراتی برای آنان در نظر گرفت.

مصطفی ذوالقدر نماینده سوال کننده توضیحات وزیررا فانع کننده ندانست، سپس سئوال نماینده مذکوربه رای گذاشته شد که نمایندگان پاسخ وزیر را قانع کننده ندانستند .

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet