خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1388/02/30 14:56:00
سرویس صحن

نماینده ایلام: انتخابات پیش رو گام بلند دیگری در راستای اهداف انقلاب و آرمان‌های امام است

**"شاپور پولادی" گفت: با برگزاری انتخاباتی سالم، رقابتی و حداکثری گام بلند دیگری در راستای اهداف انقلاب و آرمان‌های امام و فرامین مقام معظم رهبری برداریم که همانا پیشرفت و سعادت معنوی و مادی ایران اسلامی در همین مسیر محقق می‌گردد.

نماینده مردم ایلام، ایوان، مهران، شیروان و چرداول در مجلس شورای اسلامی ناطق جلسه علنی روز چهارشنبه خود خاطرنشان کرد: به عنوان فردی از آحاد جامعه اسلامی و نماینده‌ای از مناطق کردنشین کشور وظیفه خود می‌دانم از سفر تاریخی ولی امر مسلمین به خطه‌ خون گرم کردستان قدردانی کنم.

وی افزود: اثربخشی این حرکت تاریخی نه تنها در بعد ملی بلکه در عرصه جهانی برکات فراوانی دارد که می‌تواند به تحکیم وحدت جهان اسلام اعم از شیعه و سنی اشاره کرد.

پولادی همچنین از مردم غیور و وفادار کردستان که با استقبال بی نظیر از مقام معظم رهبری تمام توطئه‌های دشمن را خنثی کردند، قدردانی کرد.

نماینده ایلام با اشاره به دهمین انتخابات ریاست جمهوری در روز 22 خرداد ماه، این روز را روز تعیین سرنوشت مدیریت اجرایی کشور دانست.

وی یادآور شد: آنگونه که مقام معظم رهبری فرمودند انتخابات عزت ملی ماست و باید به گونه‌ای تلاش کنیم که زمینه حضور پرشور و دشمن شکن آحاد ملت را در پای صندوق‌های رای شاهد باشیم و با برگزاری انتخاباتی سالم، رقابتی و حداکثری گام بلند دیگری در راستای اهداف انقلاب و آرمان‌های امام و فرامین مقام معظم رهبری برداریم که همانا پیشرفت و سعادت معنوی و مادی ایران اسلامی در همین مسیر محقق می‌گردد.

پولادی با بیان این‌که از زبان مردمان عزم جهاد و شهادت، شیر زنان و شیرمردان مومن و ولایت‌مدار ایلام سخن می‌گویم، افزود: مردمانی که آماج اولین گلوله سال‌های خون و شهادت بودند و علی‌رغم تحمل همه دشواری‌های دوران دفاع مقدس و آوراه شدن از خانه و کاشانه خویش به فرمایش مقام معظم رهبری به کوه‌ها پناه برده و هرگز باری روی دوش دولت نگذاشتد و یاران صمیمی امام بودند و بهترین فرزندان خود را تقدیم انقلاب و ایران کردند و با تشکیل لشگر 11حضرت امیر لباس رزم و شهادت بر تن کردند و مردانه به جبهه‌ها رفتند تا از مرزهای شرف و آزادگی دفاع کنند.

وی افزود: من از ایلام مظلوم و سرافراز سخن می‌گویم ایلامی که دل تسخیرناپذیر اسلامی در برابر تجاوزات صدام ملعون و حامیانش بود و به حق که مردم قهرمان استان ایلام به تکلیف دینی اخلاقی و ملی با ایثار و از خودگذشتگی عمل کردند.

پولادی با یادآوری اینکه استان ایلام اولین میزبان مقام معظم رهبری در سال 69 بود، اظهار داشت: معظم له هدف از این سفر را قدردانی از رشادت‌ها و ایثارگری‌های مردم در دوران جنگ تحمیلی که مصیبت‌های زیادی را متحمل شده بود، بیان نمودند.

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی گفت: امروز نوبت ما نمایندگان است که با تاسی از مقام معظم رهبری در خانه ملت با اتخاذ تصمیمات منطقی و کارشناسی در جهت توسعه مناطق محروم و جنگ زده در کاهش سطح بین استان ایلام با سایر استان‌های برخوردار گام برداریم.

وی ضمن تشکر از خدمات 30 ساله گذشته در استان ایلام و همچنین سفرهای استانی هیات دولت به این استان گفت: این سفرها شور و نشاط در بین مردم ایجاد کرد که مصوبات آن باعث توسعه همه جانبه استان خواهد شد، اما مهمترین آنها که باعث ایجاد اشتغال و توسعه زیرساخت‌های استان می‌گردید از جمله در بخش‌های حمل و نقل، صنعت و معدن، آب و خاک، کشاورزی، اماکن ورزشی اجرا نگردید و علی رغم پیگیری‌های مکرر نتیجه‌ای حاصل نشده است.

پولادی با بیان اینکه در سال‌های اخیر سهم استان ایلام از بودجه ملی از 7/2 به 7/1 رسیده و رتبه این استان از 17 به 23 تنزل یافته است، اظهار داشت: از نظر شاخص‌های توسعه در بین استان‌های کشور در ردیف آخر قرار دارد.

نماینده ایلام خطاب به رییس جمهور گفت: این فریاد جوانان فارغ التحصیل بیکار است که می‌گویند چرا با داشتن منابع عظیم نفت و گاز و معادن غنی بهره برداری از آنها جهت اشتغال‌زایی صورت نمی گیرد و نرخ بیکاری در استان ایلام بالای 25 درصد است و جوانان تحصیل کرده از زندگی مایوس شده‌اند، به طوری که استان ایلام به علت فقر و بیکاری متاسفانه بالاترین آمار خودکشی در کشور را دارد.

وی تاکید کرد: این صدای بغض گلوی مادران و آه یتیمان است که عزیزانشان را در تصادفات جاده‌ای از دست داده‌اند، آنها می‌پرسند چرا استان ایلام یک وجب آزادراه ندارد و چرا 150 میلیارد مصوب در دومین سفر هیات دولت تاکنون محقق نشده است و چرا در چند ماه اخیر بیش از 150 نفر در اثر تصادفات جاده‌ایی در این استان کشته و زخمی شده‌اند؟

پولادی با بیان این‌که چرا تنها پرواز ایلام با کوچکترین تغییرات آب و هوایی لغو می‌گردد، افزود: وزیر نفت باید بپذیرید که متناسب با سهم 11 درصدی منابع گازی و 6 درصدی منابع نفتی در زیر ساخت‌های مرتبط با نفت و گاز و پتروشیمی در این استان سرمایه گذاری نشده است و اختصاص 2 درصدی درآمد حاصل از صادرات نفت و گاز در استان‌های نفت و گازخیز را حل نمی‌کند و باید نفت و گاز مصرفی در داخل کشور را نیز مشمول گردد.

نماینده‌ ایلام تکمیل و تامین اعتبارات برای گازرسانی به شهرستان ایلام و ایوان و شروع عملیات گاز رسانی به شهرستان‌های شیروان، چرداول، ملک شاهی و مهران و بخش‌ها و روستاهای تابعه را از وزیر نفت خواستار شد.

پولادی شروع پروژه راه سازی حمیل- کرمانشاه و تکمیل پروژه‌های نیمه تمام و بهسازی راه‌های استان و نقاط حادثه خیز و تکمیل مطالعات و شروع عملیات اجرایی بزرگراه ایلام، کرمانشاه و خوزستان و افتتاح راه آهن ایلام به شبکه ریلی کشور را خواستار شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet