حلول ماه ربیع الاول
1388/02/30 15:13:00
سرویس صحن

نماینده گرمی: حضور حداکثری در انتخابات، فرصت‌های سیاسی، امنیتی، ‌اقتصادی بسیاری در بر دارد

**نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی کم‌رنگ شدن آثار تحریم‌ها، تقویت قدرت ایران در ساختار سیاسی خاورمیانه، ‌تقویت مشروعیت و مقبولیت نظام سیاسی و ایجاد بازدارندگی نرم از طریق ظرفیت سازی امنیتی را از جمله پیامدهای حضور گسترده مردم ذر انتخابات برشمرد.

"ولی اسماعیلی" ناطق جلسه علنی روز چهارشنبه ضمن تسلیت رحلت مرجع عالیقدر آیت‌الله بهجت به عموم شیعیان جهان، ‌از مردم قدرشناس ایران که با حضور میلیونی در تشییع جنازه ایشان ناگسستنی بودن پیوند مرجعیت و ملت را نشان دادند، تشکر کرد.

اسماعیلی در ادامه گفت: شهرستان گرمی از قدمت سیاسی و تاریخی بالایی نسبت به دیگر شهرستان‌ها برخوردار می‌باشد و مظلومیت گرمی بر ایجاد زیرساخت‌های لازم برای توسعه همچنان آشکار است.

وی با بیان این‌که طی سال‌های گذشته آنچنان که در شان ملت شهرستان مغان بوده به توسعه و عمران آن پرداخته نشده است، تصریح کرد: اگر مواردی از قبیل بیمارستان، راه، آب و ... بوده، در دولت نهم به آن اهمیت داده شده است تا این مرزنشینان بتوانند، تنها زنده بمانند، اما برای زندگی کردن هنوز شرایط آماده نشده است.

اسماعیلی با بیان این‌که با توجه به سیر نزولی جمعیت طی ده سال گذشته، نزدیک به 19 هزار نفر مهاجرت داشته‌ایم که اگر برنامه‌ریزی دقیق و کارشناسی صورت نگیرد، فاجعه اجتماعی -انسانی به دنبال خواهد داشت، گفت: معضل اصلی، لشگر بیکاران است که خانواده‌ها را در آستانه بحران قرار داده است و همت مسوولان را می‌طلبد.

وی با تاکید بر این‌که شهرستان گرمی برای خروج از بن بست‌ تجاری و بازرگانی و اتصال به بازارهای منطقه‌ای و بین‌المللی به ایجاد بازارچه مرزی، گمرک مسافرتی و ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در منطقه مرزی نیازمند است، از رییس جمهور خواست تا ضمن احداث کارخانه مادر مصوب 1386 در سفر استانی، دستور تشکیل کارگروهی جهت بررسی زندگی اسف‌بار ناشی از بیکاری را در حوزه انتخابیه اینجانب مبذول فرماید.

نماینده مردم گرمی در بخش دیگر سخنانش با اشاره به انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری و با بیان این‌که با گذشت 30 سال از انقلاب اسلامی،‌ جامعه ایران نسل اول و دوم انقلاب را با افتخار مشایعت می‌کند، افزود: نسل اول و دوم، نسل افتخار آفرین دوران مبارزات شاهنشاهی و هشت سال دفاع مقدس است، اما نسلی که جامعه ایران به استقبال آن می‌رود، نسل سوم و چهارم انقلاب است که به نسل جوان، خلاق، آرمان‌گرا، متخصص، متعهد و جویای نام معروف است و قصد دارد تا مدیریت کشورهای برپایه دانش، تخصص و بر محور گفتمان عدالت را رقم بزند و رییس قوه مجریه را از جنس خود برگزیند تا اقتصاد وابسته به نفت و دولت را برای همیشه کنار بگذارد.

وی با تاکید بر اینکه حضور حداکثری مردم در انتخابات ریاست جمهوری، بسیاری از فرصت‌های سیاسی، امنیتی ،‌اقتصادی را در بر خواهد داشت، خاطر نشان کرد: کم‌رنگ شدن آثار تحریم‌ها و مختل سازی ثبات فکری حامیان دیپلماسی تحریم، از بین بردن بنیان‌های فکری براندازی نرم، تقویت قدرت ایران در ساختار سیاسی خاورمیانه، تقویت ضرایب امنیتی استان‌های مرزی، ‌تقویت مشروعیت و مقبولیت نظام سیاسی و ایجاد بازدارندگی نرم از طریق ظرفیت سازی امنیتی از جمله پیامدهای حضور گسترده مردم خواهد بود.

اسماعیلی با اشاره به اظهار نظرهای مطرح شده توسط کاندیداهای انتخابات ، تصریح کرد: طبق گفته مقام معظم رهبری باید با انصاف عمل کرده و اذهان عمومی را تخریب ننمود.

وی خطاب به کاندیداها نیز یادآور شد: گذشته و سرمایه نزدیکی به امام را به ثمن بخس در اختیار آنانی که وقتی در مسند قدرت بودند، به فعالیت‌های سیاسی ساختار شکن و ضد دینی پرداختند و سفره تسامح و تساهل را گشودند، قرار ندهید که آزموده را آزمودن خطاست.

اسماعیلی با بیان این‌که کاندیدا باید به روش‌های مختلف و بنیادین تخریب و انتقاد توجه داشته باشند و از آن دوری گزیند، خاطرنشان کرد:

اگر طبیبانه بیایی بر سر بالینم                   به دو عالم ندهم لذت بیماری را

وی افزود: در عین حال باید اذعان داشت که بعضی سخنان نه حکیمانه و نه حبیبانه است بلکه ریشه در منیت و خود محوری دارد تا خدا محوری.

اسماعیلی با بیان اینکه صالح ترین کاندیدا کسی است که درد کشور و مردم را بفهمد و با مردم یگانه و صمیمی باشد، افزود: فرد اصلح باید از فساد دور بوده و به تفکر و هویت ایران اسلامی احترام بگذارد.

وی همچنین با اشاره به به فرمایشات مقام معظم رهبری در کردستان گفت: کسی یا گروهی یا حزبی، حق تشویش اذهان عمومی و سیاه نمایی وضعیت کشور را ندارد. بنابراین اگر تکرار شود، ما فرزندان خامنه‌ای در مقابل آنان ساکت نخواهیم نشست.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet