ایام محرم 1398
1395/08/18 11:53:58
سرویس اجتماعی
شهریاری:

بیمه‌ها با نداشتن منابع کافی، بیمارستان‌ها را با چالش مواجه می‌کنند/ طرح تحول سلامت در خطر است

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه بیمه‌ها با نداشتن منابع کافی، بیمارستان‌ها را با چالش مواجه می‌کنند، گفت: این شرایط طرح تحول سلامت نیز با مشکلات جدی مواجه خواهد شد.
بیمه‌ها با نداشتن منابع کافی، بیمارستان‌ها را با چالش مواجه می‌کنند/ طرح تحول سلامت در خطر است عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه بیمه‌ها با نداشتن منابع کافی، بیمارستان‌ها را با چالش مواجه می‌کنند، گفت: این شرایط طرح تحول سلامت نیز با مشکلات جدی مواجه خواهد شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606109953097823.jpg بیمه‌ها,با,نداشتن,منابع,کافی،,بیمارستان‌ها,را,با,چالش,مواجه,می‌کنند/,طرح,تحول,سلامت,در,خطر,است Icana

حسینعلی شهریاری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره اجرایی نشدن قانون تجمیع بیمه ها، افزود: مجلس در قانون برنامه پنجم توسعه تجمیع بیمه ها را تصویب کرد اما دولت آن را اجرایی نمی کند که به نظر می رسد اختلاف بین وزارت بهداشت و وزارت کار بر سر تجمیع بیمه ها همچنان پابرجاست.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: بیمه ها با نداشتن منابع کافی، بیمارستان ها را با چالش مواجه می کنند که با این شرایط طرح تحول سلامت نیز دچار مشکلات جدی خواهد شد؛ به نظر می رسد مقصر اصلی در این زمینه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی است زیرا وی دبیر شورای عالی بیمه است و هر تصمیمی در مورد تعرفه های کل گروه های پزشکی اتخاذ می شود در این شورا به تصویب می رسد .

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: آقای ربیعی در جلسات خصوصی عنوان می کند که هزینه ها افزایش پیدا کرده درحالی که اگر هزینه ها افزایش یافته است پس چرا در شورای عالی بیمه اقدامی برای جلوگیری از این افزایش هزینه ها نکرد و اگر در این شورا حرفش به جایی نمی رسید حداقل می توانست در دولت دفاع جانانه ای از ضرورت ممانعت از این افزایش قیمت ها داشته باشد.

وی یادآور شد: اکنون وزیر کار همواره بر این باور است که وزارت بهداشت هزینه ها را افزایش داده و این هزینه ها قابلیت اجرایی ندارد و در شرایطی که وزارت کار نتوانسته منابع مالی بیمه ها را تامین کند و بیشترین فشارها را بر وزارت بهداشت وارد کرده است.

شهریاری تاکید کرد: در قانون اشاره شده که اگر تجمیع بیمه ها اجرایی شود باید مدیریت منابع مالی در دست وزارت بهداشت باشد زیرا در صورت چنین اقدامی مدیریت منابع مالی دست وزارت بهداشت بوده و این وزارتخانه می تواند دخل  و خرج خود را کنترل می کند درحالی که در شرایط فعلی ارایه دهنده خدمت یک گروه است و ارایه دهنده هزینه های درمان گروهی دیگر است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، گفت: امروزه برخی از منتقدان نسبت به در دست گرفتن مدیریت منابع مالی از سوی وزارت بهداشت، معتقدند که این وزارتخانه نمی تواند هم خدمت دهنده باشد و هم درآمدها به حسابش واریز شود، درحالی که اکنون تامین اجتماعی هم منابع مالی در دست دارد و هم در بیمارستان های تامین اجتماعی به ارایه دهنده خدمت می پردازد لذا نمی توان این ایراد را به وزارت بهداشت وارد کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet