هدر موبایل
1395/08/19 13:18:31
سرویس اجتماعی
پوربافرانی مطرح کرد:

ضرورت پرداختن به الزامات حقوق شهروندی در بیمارستان‌ها/ کاستی‌ها موجب عدم رضایت بیماران شده است

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ضمن تاکید بر رعایت حقوق بیماران، گفت: علی‌رغم فعالیت‌های مناسب در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی، کاستی های شکل گرفته سبب عدم رضایت بیماران شده است.
ضرورت پرداختن به الزامات حقوق شهروندی در بیمارستان‌ها/ کاستی‌ها موجب عدم رضایت بیماران شده است عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ضمن تاکید بر رعایت حقوق بیماران، گفت: علی‌رغم فعالیت‌های مناسب در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی، کاستی های شکل گرفته سبب عدم رضایت بیماران شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201605100303087037.jpg ضرورت,پرداختن,به,الزامات,حقوق,شهروندی,در,بیمارستان‌ها/,کاستی‌ها,موجب,عدم,رضایت,بیماران,شده,است Icana

عباس پوربافرانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در خصوص الزامات حقوق شهروندی در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی، گفت: در این خصوص منشوری وجود دارد که طبق آن حقوق بیمار تعریف شده است، بر طبق آن نوع برخورد با بیمار مشخص شده، البته برای کسی هم که به ارائه خدامات به بیماران می‌پردازد حقوقی مشخص شده است.

نماینده مردم نائین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه منشور مذکور بر رعایت احترام به بیمار و کرامت و شان بالای انسانی بیمار تاکید دارد، تصریح کرد: بر اساس درخواستی که بیمار دارد و تشخیصی که پزشک می‌دهد، خدماتی باید به بیمار ارائه شود که اگر در ارائه این خدمات کوتاهی صورت گیرد، آسیب جدی به بیمار وارد می‌شود.

وی افزود: رعایت حقوق بیماران از حساسیت بالایی برخوردار است؛ در حقیقت این نوع حقوق مانند یک خدمت شهری نیست که اگر شهروند از آن محروم گردد، نهایتا رفاهی برایش تامین نمی‌شود؛ بیمار اگر از حقوقی که داراست محروم شود سلامت و جانش به خطر می‌افتد.

پوربافرانی با تاکید بر اینکه متناسب با هر بیمار ، حقوقی ایجاد می‌شود که باید بدان پرداخته شود، گفت: از کسی که در این حوزه سیاست‌گذاری می‌کند تا فردی که کار خدمات بیمار را انجام می‌دهد در پیاده سازی حقوق بیمار مشارکت دارند و طبیعتا این حلقه می تواند زمینه برخورداری بیمار از حقوق متناسب با بیماری‌اش را به وجود آورد.

این نماینده مردم در مجلس دهم یادآور شد: با توجه به اینکه قوانین متعددی در مسائل مختلف وجود دارد، پس از انجام بررسی کارشناسانه باید مشخص شود که در قوانین موجود به حقوق بیمار پرداخته شده یا نه. در صورتی که قوانین موجود در این زمینه پاسخگو نیست می‌توان به تدوین و تصویب قانونی در خصوص رعایت حقوق بیماران پرداخت.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وجدان انسانی و اخلاقی اولین گام رعایت حقوق بیمار است، گفت:  در این زمینه جان مردم مطرح است، بنابراین باید در این حوزه نظارت‌ها هم تقویت شود، متاسفانه علی رغم اقدامات انجام شده اما در برخی موارد کاستی‌هایی شکل گرفته که سبب عدم رضایت بیماران شده است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet