خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1388/02/31 13:19:00
سرویس سیاسی

لاریجانی: رفتار آمریکایی‌ها را همواره رصد می‌کنیم

**رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به مواضع اخیر مقامات آمریکایی، ضمن بیان این که همواره رفتار آنها را رصد می‌کنیم خاطر نشان ساخت: آنها نباید گمان کنند که با تاکتیک‌های زبانی می‌توان تغییر ایجاد کرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، علی لاریجانی صبح امروز با حضور در مراسم اختتامیه بیست و هفتمین دوره مسابقات قرآن کریم نیروهای مسلح در تالار غدیر، با اشاره به سخنان امام باقر در خصوص این که رضوان الهی شامل کسانی می‌شود که حاملان قرآن هستند، اظهار داشت: این بهترین سرمایه یک انسان است.

وی با بیان این که سنت فکر اسلامی تربیت انسان مسلکی است، افزود: این که انسان در محضر قرآن باشد تاثیر مثبتی بر وی خواهد داشت و همواره او را در حال بیداری نگاه خواهد داشت و امام صادق (ع) فرمودند: هر که قرآن می‌خواند بی‌نیاز می‌باشد.

لاریجانی افزود: کرامت انسان در بی‌نیازی است و کلید آن نیز در فرمایش امام صادق (ع) است.

وی تصریح کرد: بسیاری از گرفتاریهای انسان که در زندگی به وجود می‌آید با توسل به قرآن مرتفع می‌شود.

رئیس مجلس افزود: یک مدینه فاضله اگر بخواهد بی‌نیاز باشد باید حامل فرهنگ قرآنی باشد و این که ما در ادبیات سیاسی خود می‌گوییم استقلال مسئله مهمی است به این دلیل است که اگر یک کشور بخواهد روی پای خود بایستد باید بی‌نیاز باشد.

رییس فراکسیون اصولگرایان مجلس در ادامه سخنان خود با بیان این که در دنیای امروز کشورها تلاش می‌کنند تا خود را به یکی از قطب‌های بزرگ نزدیک کنند اظهار داشت: حضرت امام(ره) فرمودند ما نه شرقی، نه غربی هستیم و پایه اصلی این فکر یک مفهوم قرآنی است چرا که عزتمندی یک کشور مانند عزتمندی انسان در استغناء او است.

لاریجانی مشکلات موجود از قبیل زد و بندهای سیاسی و توطئه علیه دیگران را که در دنیای امروز وجود دارد حاصل نیازمندی‌ دولت‌ها خواند و اظهار داشت: این که رژیم صهیونیستی پس از چند دیدار و ملاقات با برخی کشورهای عربی‌ اعلام می‌کند ما به یک ائتلاف رسیده‌ایم بیانگر این است که این رژیم در اندرون خود مشکل دارد و نیازمند آن است تا خود را در میان هاله‌ای از دیگر کشورها بپیچد.

نماینده قم تصریح کرد: اگر ما در مسایل داخلی بخواهیم از دیگر کشورها گرته برداری کنیم، زد و بند‌های سیاسی بوجود می‌آید در حالیکه احزاب باید انسان بی‌نیاز تربیت کنند.

وی افزود: دنیای امروز دچار یک وارونگی در جهان بینی است و به همین دلیل دارای یک وارونگی ارزشها نیز می‌باشد.

لاریجانی تاکید کرد اگر ما مکتبی بر مبنای دین داریم نباید شاخ و برگ‌های آن اقتباسی باشد و دین یک کالای فرهنگی مطلوب است که برای زندگی امروز ما مفید است.

وی در ادامه گفت: ما امروز نیازمندیم تا با یک مبانی قرآنی باردیگر خود را وارسی کنیم چون منطق انقلاب ما منطق انسان‌سازی است.

وی به برخی انحرافات اشاره کرد و گفت: برخی گروه‌ها همچون فرقان در تفسیر قرآن دچار انحرافاتی شدند که باید بگوییم وقتی می‌خواهیم به قرآن رجوع کنیم باید با آداب مشخص این کار را کرد و این طور نیست که با ترجمه آن بتوانیم بطون آن را درک کنیم.

رییس مجلس یکی دیگر موضوعات مهم را وارسی درخود برشمرد و اظهار داشت: آنچه مهم است این است که چقدر قرآن در زندگی و حیات ما تاثیر دارد.آنچه انسان از تفکر اولیاء دین می‌فهمد این است که باید حیاتش با قرآن باشد.

وی به موضوع انتخابات در ادامه سخنان خود اشاره کرد و گفت: در غرب همه در انتخابات شرکت می‌کنند و یکدیگر را تخریب می‌کنند در حالیکه انسان مسلکی معیارش این نیست و این امر در اداره دولت نیز مصداق دارد.

وی افزود: در مورد عدالت در حکومت سخنان زیادی زده شده و در غرب نیز صحبت از عدالت زده می‌شود ولی میان تعریف عدالت در غرب و کشورهای اسلامی تفاوت بسیاری است.

لاریجانی تصریح کرد: این که رهبر انقلاب توصیه می‌کنند به فرهنگ بومی و توسعه بومی باید توجه داشت علتش تاکید بر مدل اسلامی است. وقتی رهبر انقلاب سند چشم‌انداز را مشخص کردند و هدف گیری مشخص شد همه دریافتند که باید در میدان حضور داشته باشند تا به هدف برسند.

وی با بیان اینکه کشور جمهوری اسلامی ایران نمی‌تواند یک کشور منزوی باشد گفت: جمهوری اسلامی ایران تولید فکر می‌کند و با تروریسم مخالف است درست برعکس آنچه که به ایران تهمت می‌زنند.

وی افزود: آمریکا رفتار دوگانه‌ای را در پیش گرفته و گمان می‌کند این به نفع او است و به جهت همین رفتارها دچار یک بن بست در منطقه شده است.

لاریجانی تاکید کرد: در جمهوری اسلامی ایران همه سناریوها روی میز است و آنها نباید تصور کنند که با سخنان‌شان ما دچار اشتباه می‌شویم. اگر آنها سخن از تغییر می‌گویند باید دید تا چه اندازه در رفتار با فلسطین دچار تغییر شده‌اند.

وی با بیان این که همواره رفتار آنها را رصد می‌کنیم خاطر نشان ساخت: آنها نباید گمان کنند که با تاکتیک‌های زبانی می‌توان تغییر ایجاد کرد.

لاریجانی خطاب به حاضرین گفت: اگر ما می‌خواهیم مکتبی زیست کنیم باید همصدا باشیم و این که زندگی ما مسلکی باشد و سعادت‌ها سیاسی ما نیز در این است که مردم در امور سیاسی مشارکت داشته باشند.

رییس مجلس افزود: مردم سالاری دینی احتیاج به مشارکت دارد و اگر ما می‌خواهیم در انتخابات مشارکت را افزایش دهیم باید این کار را به عنوان یک وظیفه دینی انجام دهیم.

لاریجانی خاطر نشان ساخت: در انتخابات آتی قرار است رییس جمهور کشور را انتخاب کنیم پس باید کسی باشد که برنامه درست برای کارهای اجرایی داشته و سپس قوت کافی برای اجرای برنامه‌هایش را داشته باشد زیرا فردی است که در چارچوب سند چشم‌انداز و قوانین، کشور را اداره می‌کند.

در پایان مراسم هدایایی به برگزیدگان برتر این مسابقات با حضور رییس مجلس اهداء گردید. 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet