هدر موبایل
1395/08/22 13:41:28
سرویس اجتماعی
کاظمی مطرح کرد:

آمادگی مجلس برای حل مشکلات دستگاه قضایی/ ضرورت اقدام ویژه دولت جهت جذب قاضی

نایب رییس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با تاکید بر تلاش مجلس برای حل مشکلات دستگاه قضا، گفت: کمبود قاضی رسیدگی به پرونده ها را طولانی کرده است.
آمادگی مجلس برای حل مشکلات دستگاه قضایی/ ضرورت اقدام ویژه دولت جهت جذب قاضی نایب رییس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با تاکید بر تلاش مجلس برای حل مشکلات دستگاه قضا، گفت: کمبود قاضی رسیدگی به پرونده ها را طولانی کرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201611104521787247.jpg آمادگی,مجلس,برای,حل,مشکلات,دستگاه,قضایی/,ضرورت,اقدام,ویژه,دولت,جهت,جذب,قاضی, Icana

محمد کاظمی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به آمادگی مجلس برای رفع مشکلات قوه قضاییه درحوزه ها و بخش های مختلف، گفت: قوه قضاییه علی رغم وظایف سنگین خود دربحث برقراری عدالت درجامعه و اجرای مجازات افراد برهم زننده نظم اجتماع، اما متناسب با وظایف خوداز عِده و عُده کافی برخوردار نیست و گلایه رییس قوه قضاییه و قضات دربحث نداشتن ساختمان ملکی و کادر قضایی و اداری مناسب در بررسی پرونده ها همیشه وجود داشته است.

نماینده مردم ملایر درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دربحث اعتبارات، کل کشور دچار مشکلاتی است، افزود: اما برای دستگاهی مانند قوه قضاییه با وظایف بسیار و خطیر نباید مشکلات این چنینی را مشاهده کرد، متاسفانه هم اکنون بسیاری از محاکم قضایی در مکان‌های استیجاری و شرایط نامطلوب تشکیل می شوند.

وی با اشاره به اینکه درهر شعبه از دیوان عالی کشور سه قاضی فعالیت می‌کنند، تصریح کرد: دیوان عالی در همه کشورها به گونه ای طراحی شده که هر قاضی برای خود یک اتاق مستقل دارد اما در کشور ما چنین نیست و در حوزه های مختلف قوه قضاییه به ویژه درخصوص ساختمان های ملکی مشکلات بسیاری دارد بنابراین می طلبد که دولت اقدامات ویژه ای را در دستور کار قرار دهد.

کاظمی با بیان اینکه در دیوان عدالت اداری به دلیل کمبود قاضی رسیدگی به پرونده‌ها طی چند سال انجام می شود، گفت: در بسیاری از محاکم دیگر هم چنین مشکلاتی وجود دارد، بنابراین گلایه های مسئولان قضایی درستی است و مجلس می تواند گام هایی را درجهت رفع این مشکلات بردارد.

نایب رییس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با تاکید براینکه به بخش قضایی لایحه برنامه ششم درکمیسیون قضایی رسیدگی شده است، افزود: موارد در حال حاضر درکمیسیون تلفیق وجود دارد و ممکن است که تغییراتی را نمایندگان درمواد و بندهای مربوط به حوزه قضایی اعمال کنند، البته می توان مواردی را در خصوص افزایش جذب نیروی انسانی و منابع مالی مورد نیاز قوه قضاییه در کمیسیون تلفیق مطرح کرد؛ کمیسیون قضایی با برخی پیشنهادات قوه قضاییه مانند افزایش تعداد قضات و کارمندان اداری موافقت کرد که امیدواریم این موضوعات در کمیسیون تلفیق نیز به تصویب رسد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet