خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1395/08/23 10:07:22
سرویس سیاسی
سلیمی:

نمایندگان مجلس بر استفساریه قانون انتخابات اصرار می‌کنند/ تعیین تکلیف نهایی در مجمع تشخیص مصلحت

عضو هیأت رئیسه کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس با اشاره به رد مجدد استفساریه تبصره ۴ ماده ۵۲ قانون انتخابات گفت: به احتمال زیاد مجلس بر استفساریه اصرار کرده و آن را به مجمع تشخیص مصلحت نظام بکشاند.
نمایندگان مجلس بر استفساریه قانون انتخابات اصرار می‌کنند/ تعیین تکلیف نهایی در مجمع تشخیص مصلحت عضو هیأت رئیسه کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس با اشاره به رد مجدد استفساریه تبصره ۴ ماده ۵۲ قانون انتخابات گفت: به احتمال زیاد مجلس بر استفساریه اصرار کرده و آن را به مجمع تشخیص مصلحت نظام بکشاند. https://cdn.icana.ir/d/019/201611104442930067.jpg نمایندگان,مجلس,بر,استفساریه,قانون,انتخابات,اصرار,می‌کنند/,تعیین,تکلیف,نهایی,در,مجمع,تشخیص,مصلحت Icana

اصغر سلیمی با حضور در غرفه خبرگزاری خانه ملت در بیست و دومین دوره نمایشگاه مطبوعات در گفت و گو با خبرنگار این خبرگزاری با اشاره به روند بررسی استفساریه تبصره 4 ماده 52 قانون انتخابات گفت: با توجه به اینکه اختلافاتی بین مجلس و شورای نگهبان روی بحث صلاحیت ها وجود دارد احتمالا این قضیه به مجمع تشخیص مصلحت نظام کشانده شود.

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه این استفساریه در راستای قضیه ای شکل گرفت که برای یکی از نمایندگان اصفهان پیش آمد و بعد از انتخاب رد صلاحیت شد و قرار شد قانون در قسمتی که ابهام دارد تعیین تکلیف شود، یادآور شد: این استفساریه پیش از این به صحن علنی آمد و بررسی شد که شورای نگهبان آن را مغایر قانون اساسی دانست و مجدد به مجلس ارجاع کرد.

وی افزود: بعد از آن مجدد استفساریه در صحن علنی جهت تأمین نظر شورای نگهبان مورد بررسی قرار گرفت و به شورا رفت که شورای نگهبان باز هم آن را با ابهام روبرو دانسته و نپذیرفته است.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: قطعا نمایندگان مجلس بر موضع خود در این استفساریه اصرار کرده و طبق مسیر قانونی به مجمع تشخیص مصلحت نظام جهت رفع تکلیف نهایی ارجاع می شود که در نهایت مجلس و شورای نگهبان تابع نظر مجمع خواهند بود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet