هدر موبایل
1395/08/25 13:12:04
سرویس اقتصادی
سلیمی تاکید کرد:

بالابودن نرخ صادراتی پسته از قیمت جهانی مانع از صادرات بهینه این محصول با ارزش می شود

نماینده مردم سمیرم در مجلس با بیان اینکه نرخ صادراتی بالاتر از نرخ جهانی مانعی برای صادرات بهینه پسته ایرانی به شمارمی آید، گفت:رمز صادرات بهینه پسته ایرانی کاهش نرخ تمام شده تولید است.
بالابودن نرخ صادراتی پسته از قیمت جهانی مانع از صادرات بهینه این محصول با ارزش می شود نماینده مردم سمیرم در مجلس با بیان اینکه نرخ صادراتی بالاتر از نرخ جهانی مانعی برای صادرات بهینه پسته ایرانی به شمارمی آید، گفت:رمز صادرات بهینه پسته ایرانی کاهش نرخ تمام شده تولید است. https://cdn.icana.ir/d/019/201611104442930067.jpg بالابودن,نرخ,صادراتی,پسته,از,قیمت,جهانی,مانع,از,صادرات,,بهینه,این,محصول,با,ارزش,می,شود Icana

اصغرسلیمی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملتدرباره وضعیت صادرات پسته ایرانی،گفت: عدم برنامه ریزی در محصولات ویژه کشاورزی از جمله  پسته و زعفران بدیهی است که  رقابت سازی صادراتی  را نصیب دیگر کشورها در بازار بین  المللی کشاورزی می کند.

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه  ایجاد نمایشگاه های  بین المللی برای صادرات بهینه  زعفران و پسته الزامی است، تصریح کرد: توسعه نمایشگاه های  بین المللی همسو با رایزن های اقتصادی می توانند برای ما در عرصه اقتصاد کشاورزی ارزآوری به همراه داشته باشد.

وی ادامه داد: باید نرخ رقابتی صادراتی برای محصولاتی همچون زعفران و پسته به نحو کارشناسی شده ای تعیین شود؛تا این محصولات قابل رقابت در فضای صادراتی در این عرصه باشند.

سلیمی افزود: نرخ تعیین شده در بازار صادراتی پایین تر از نرخ فروش پسته ایرانی در بازار صادراتی  تعیین می شود این امر صادرات پسته را با مشکلات عدیده ای روبرو می کند.

وی  با بیان اینکه زعفران و پسته جزو برندهای بین المللی  در عرصه صادرات محصولات کشاورزی به شمار می آیند،یادآورشد :صادرات فله زعفران،این محصول با ارزش را به نام دیگر کشورها می کند.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس با بیان اینکه نرخ صادراتی بالاتر از نرخ جهانی  ما را از گردونه رقابت سازی  تجاری کشاورزی خارج می کند،گفت: رمز صادرات بهینه پسته ایرانی کاهش نرخ تمام شده  تولید است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet